zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Najcenniejsze pytanie, jakie możesz sobie zadać

piątek, 07-06-2013 (00:00:00) | komentarze (1)


Gdy zaczniesz podejmować działania w kierunku osiągnięcia swoich celόw i marzeń, musisz zdać sobie sprawę, że nie każde działanie będzie doskonałe. Nie każde działanie będzie dawało pożądane rezultaty.

Robienie błędów, robienie coś prawie dobrze i eksperymentowanie, aby zobaczyć, co się stanie, są częściami procesu, ktόry ewentualnie pozwoli nam zrobić coś właściwie.

Użytkownicy portalu dlaStudenta.pl mają zniżkę 31% na bilety GENERAL, które można zamówić pod adresem: http://www.bilety.investsuccess.pl/bilety-2s276971878860.html

Po wpisaniu kodu promocyjnego "partner" do pola przy bilecie GENERAL automat wygeneruje zniżkę 30%.

Thomas Edison prόbował 2000 rόżnych eksperymentόw, ktόre się nie powiodły, zanim ostatecznie wynalazł żarόwkę. Powiedział kiedyś reporterowi, że z jego perspektywy on nigdy nie poniόsł porażki. Wynalezienie żarόwki to był poprostu 2000-etapowy proces.

Jeśli możesz przyjąć taką postawę, wtedy będziesz mógł podjąć działania, zauważyć, jakie osiągasz rezultaty, a potem zmodyfikować swoje następne działanie w oparciu o informację zwrotną, jaką otrzymałeś.

Gotόw, Strzał, Cel!

Nie obawiaj się skoczyć w wir działań i zacząć poruszać się w stronę swoich celόw. Tak długo, jak zwracasz uwagę na informacje zwrotne, jakie otrzymujesz, będziesz robił progres. Poprostu wejście do gry i strzelanie pozwoli ci poprawić i udoskonalić twόj cel.

Najcenniejsze Pytanie, Jakiego Kiedykolwiek Możesz się Nauczyć

W 1980 roku multimilioner biznesu nauczył mnie pytania, ktόre zmieniło radykalnie jakość mojego życia. Jakie więc jest magiczne pytanie, ktόrym może poprawić jakość każdego związku, w ktόrym jesteś, każdego produktu, ktόry wytwarzasz, każdej usługi, ktόrą dostarczasz, każdego zebrania, ktόre przeprowadzasz, każdej klasy, ktόrą uczysz i każdej transakcji, w ktόrą wchodzisz?

Oto pytanie:

“Według skali od 1 do 10, jak byś ocenił jakość swojego związku podczas ostatniego tygodnia?”

Tutaj znajdziesz różne warianty tego samego pytania, ktόre służyło mi bardzo dobrze latami:

“Według skali od 1 do 10, jak byś ocenił …

• nasz serwis?

• moje nauczanie?

• nasz produkt?

• tą klasę/seminarium/warsztat?

• to zebranie?

• naszą randkę/wakacje?

• naszą wydajność?

• ten posiłek?

• mόj coaching/kierowanie?

• tę książkę/zapis/pokaz?

 

 

Każda odpowiedź poniżej 10 zawsze dostaje to następujące pytanie:

 “Co należy zrobić, aby osiągnąć 10?”

Tutaj jest miejsce gdzie *naprawdę* przychodzą wartościowe informacje. Wiedza, że dana osoba jest niezadowolona nie jest wystarczające. Szczegόłowe informacje, co uczyniłoby ją usatysfakcjonowaną dają ci potrzebną wiedzę, abyś podjął każde konieczne działanie, które uczyni zwycięskim twόj produkt, usługę lub związek.

Są Dwa Rodzaje Informacji Zwrotnej

Są dwa rodzaje informacji zwrotnej, jaką możesz napotkać: negatywne i pozytywne. Wolimy te pozytywne – czyli rezultaty, pieniądze, pochwały, awans, nagrody, szczęście, wewnętrzny spokόj, itd. To daje lepsze samopoczucie. Taka informacja mόwi nam, że idziemy we właściwym kierunku i że robimy właściwe rzeczy.

Na ogόł nie lubimy negatywnych informacji zwrotnych – czyli braku rezultatόw, braku lub małej ilości pieniędzy, krytyki, niskiej oceny, skarg, nieszczęścia, konfliktu wewnętrznego, bόlu itd.

Niemniej jednak tak wiele użytecznej informacji jest w negatywnej opini zwrotnej, jak i w pozytywnej. Obie nam mόwią, czy zboczyliśmy z wybranej drogi, czy zmierzamy w złym kierunku i czy robimy złe rzeczy. To są bezcenne informacje. Lubię się odwoływać do negatywnych informacji zwrotnych jako do informacji potrzebnych do „poprawienia moich szans”. Tutaj jest miejsce gdzie mogę stać się lepszym.

Pytaj siebie samego o opinię zwrotną

Oprócz zapytań o informację zwrotną kierowanych do innych, musisz to pytanie zadawać także sobie. Twoje ciało, bardziej niż jakiekolwiek inne źrόdło opini zwrotnych, powie ci, czy jesteś na właściwej drodze. Gdy jesteś zrelaksowany i szczęśliwy, twoje ciało mόwi ci, że zbliżasz się do celu. Jeśli jesteś stale zmęczony, napięty, w bόlu, nieszczęśliwy i zły, to znaczy, że zboczyłeś z wybranej drogi.

Znajdź czas na słuchanie tego, co twoje ciało ci mόwi. Znajdź czas do słuchania swoich fizycznych wrażeń,  jak i mentalnych odczuć. Wysyłają ci one ważne informacje. Czy słuchasz ich? 

Pamiętaj, Opinia Zwrotna Jest po prostu informacją

Nie musisz brać jej personalnie. Poprostu przyjmij ją i użyj jej.

ip

Komentarze, opinie, wypowiedzi (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię
  • dobrze, że teraz są takie możliwości rozwoju [0]

    i człowiek może dużo wcześniej decydować czego chce. ja to już wiem i nie zazdroszczę tym którzy mają problem z wyborem.dlatego też biorę udział w konkursie Accenture:accenture.com/pl-pl/landing-pages/Pages/konkurs.aspx jeśli moja praca wygra pojadę do Mediolanu, jeśli nie to może chociaż iPhona wygram :)

    anita, 2013-06-10, 11:12:51

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama