zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Najlepiej płatne stanowiska pracy w Polsce [RANKING]

czwartek, 08-09-2022 (00:00:00) | komentarze (0)


Wykonując pracę, chcemy, aby była dobrze wynagradzana. Jakie zawody w Polsce są najlepiej płatne? Zobacz, jakie stanowiska cieszą się najlepszą pensją i jakie są wymagania pracodawców. Posady uporządkowane według najwyższego wynagrodzenia.

Zobacz też: Zwiększenie produktywności w pracy - 5 najlepszych sposobów.

Najlepiej płatne stanowiska w Polsce [RANKING]

Key account manager

Jest to stanowisko, na którym osoba odpowiedzialna jest za kontakt z najważniejszymi klientami. Do jej obowiązków należy przede wszystkim negocjacja warunków sprzedaży produktów lub usług. Ma również zajmować się analizą branży oraz sprawdzanie realizacji zawartych umów. Pracodawcy zwykle oczekują od kandydata wykształcenia wyższego - najlepiej w kierunku zarządzania lub marketingu. Taka osoba musi również mieć umiejętności negocjacyjne, dobrze orientować się w zadaniach firmy. Dodatkowym atutem będzie doświadczenie na stanowisku np. przedstawiciela handlowego.

Specjalista ds. bezpieczeństwa IT

Jednym z najlepiej płatnych stanowisk pracy jest to, gdzie pracownik odpowiada za bezpieczeństwo fizyczne firmy (np. monitoring zewnętrzny), ale także bezpieczeństwo danych w sieci. Najczęściej takie oferty pracy spotyka się w zakładach zajmujących się finansami: bankach, ubezpieczalniach itd. Wysokie zapotrzebowanie na takich pracowników wiąże się z coraz częstszymi cyberatakami. Jak zdobyć tę posadę? Trzeba mieć przede wszystkim wyższe wykształcenie techniczne (informatyka, telekomunikacja). Należy również znać podstawy programowania.

Brand manager

Inaczej zwany opiekun marki zajmuje się promocją produktów lub usług firmowych oraz jest odpowiedzialny za ich sukces sprzedażowy. Taka osoba tworzy plany i strategie rynkowe. Największe szanse na zdobycie tego stanowiska mają absolwenci studiów wyższych w kierunku zarządzania lub marketingu. Podstawą do wykonywania tej pracy jest posiadanie umiejętności z zakresu public relations, reklamy i promocji.

Radca prawny

Osoby pracujące na tym stanowisku udzielają porad prawnych oraz są reprezentantami klientów w sądach i urzędach. Sporządzają pisma procesowe, projekty umów lub wydają opinie prawne. Do wykonywania tego zawodu konieczne jest ukończenie studiów prawniczych, aplikacji radcowskiej oraz zdanie egzaminu radcowskiego. Dopiero po tym procesie zostaje się wpisanym na listę radców prawnych. Oczywiście, wymagane jest także posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych.

HR business partner

Jest to posada, na której osoba odpowiedzialna jest za zarządzanie zespołem w taki sposób, aby spełniał cele firmy. Tworzy strategię, następnie wdraża ją i nadzoruje. Najczęściej pracodawcy oczekują wyższego wykształcenia związanego z Human Resources. Większe szanse mają kandydaci, którzy mają doświadczenie w pracy w dziale personalnym lub jako konsultant ds. HR.

KD

fot. pexels.com/pl-pl/@kindelmedia/

Źródło: interviewme.pl

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama