zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Najlepiej płatne zawody w Polsce w 2017 roku

piątek, 28-07-2017 (00:00:00) | komentarze (0)


Rankingi najlepiej opłacanych profesji aktualizują się każdego roku, jednak niektóre zawody niezmiennie obejmują prowadzenie. Sprawdź, kto dostaje najwięcej i na czym polega jego praca.

Sektor IT ciągle na przedzie

Sektor IT ciągle na przedzie

Najwięcej w Polsce zarabiają statystycznie pracownicy sektorów IT. Na czele stoi architekt IT, który odpowiada przede wszystkim za tworzenie modeli systemów spełniających wymagania klientów oraz opracowanie i analizę projektów informatycznych. Jego średnia pensja wynosi 11 tys. złotych miesięcznie netto, a 25% osób na tym stanowisku zarabia powyżej 13 tys.

Następni w kolejności są programiści Java i .NET, a także senior developerzy, których zarobki przekraczają 6 tys. złotych.

Finanse też się opłacająFinanse też się opłacają

Firmy cenią osoby, które dbają o ich budżet. Dlatego jedną z najsowiciej wynagradzanych pozycji jest kontroler finansowy, który dba o prawidłowe prowadzenie dokumentacji finansowej i kontroluje wydatki i dochody – za swoją pracę otrzymuje ok. 8,6 tys. zł miesięcznie. Górny próg zarobkowy w tym przypadku to 11,4 tys. zł.

Dobrze w branży radzą sobie także analitycy finansowi, odpowiedzialni za analizę ryzyka ekonomicznego i sporządzanie raportów finansowych – odbierają 5,6 tys. złotych.

Manager docenionyManager doceniony

Wysokimi zarobkami mogą pochwalić się także osoby na stanowiskach menedżerskich. Brand manager, czyli tzw. Opiekun Marki za kreowanie i wprowadzanie nowych marek, jak również tworzenie planów i strategii rynkowych dostaje nawet 7,5 tys. złotych na rękę.

Jeszcze lepiej powodzi się key account managerowi, który za tworzenie i realizowanie strategii sprzedaży, obsługę kluczowych klientów firmy oraz prowadzenie negocjacji z kontrahentami otrzymuje wynagrodzenie w wysokości 8,5 tys. złotych.

Prawo w ceniePrawo w cenie

Nikogo nie dziwią wysokie zarobki radców prawnych i prawników, którzy plasują się na ostatnich miejscach większości rankingów. Pierwsi, za występowanie przed sądami i innymi organami oraz wykonywanie czynności wymagających uprawnień radcowskich i adwokackich otrzymują przeciętnie 7,2 tys. złotych miesięcznie. Średnia pensja prawnika wynosi 4,3 tys. złotych.

Należy wspomnieć, iż zarobki pracowników zależą przede wszystkim od wielkości firmy oraz od stopnia powierzanej odpowiedzialności.

 

es

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama