zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Najmniej stresujące zawody w Polsce

poniedziałek, 09-07-2018 (00:00:00) | komentarze (0)


Konkurencja, uciekający czas, nadmiar obowiązków, krótkie terminy czy wymagania fizyczne to tylko niektóre czynniki, które powodują u nas stres w miejscu pracy. Na podstawie kilkunastu rankingów znalezionych w sieci przedstawiamy listę najmniej stresujących zawodów. Może wybierzesz coś dla siebie?

no stress

Audiolog

Najczęściej wskazywanym zawodem jest audiolog, czyli osoba zajmująca sę zaburzeniami mowy, słuchu oraz równowagi. Wykonuje więcej działań opartych na diagnostyce i leczeniu nieinwazyjnym niż samych zabiegów. Tutaj potrzeba spokoju i cierpliwości, nie ma więc miejsca na stres.

Fryzjer stylista

Przedstawiciele tego zawodu często prowadzą własny salon i decydują o swoich godzinach pracy umawiając się z klientami w rónych godzinach. Sami tworzą atmosferę w pracy - muzyka w tle i plotki z klientami nie mogą więc nadmiernie stresować.

Profesor uniwersytecki

Prowadzą wykłady, które znają na pamięć. Często doktoranci w ramach praktyk ich zastępują. Przeprowadzają egzaminy i publikują własne artykuły naukowe - ten zawód nie może aż tak bardzo stresować.

Jubiler

Być może zawód związany z drocenną biżuterią może wydawać się stresujący ze względu na ryzyko napadu, jednak według badań nie należy do stresujących zawodów. Powodem może być praca na zapleczu sklepu oraz w warsztatach, co potęguje komfort jej wykonywania.

Krawiec/krawcowa

Ten zawód zawsze zajmuje jedno z najwyższych miejsc w rankingach. Co przeważa? Spokojna atmosfera, która pozwala na skupieniu się na realizacji zlecenia. Osoby na tym stanowisku mogą wykazać się kreatywnością i nie są rozpraszane przez zewnętrze bodźce tj. maile czy współpracownicy.

Dietetyk

Jego zadaniem jest prowadzenie terapii dietetycznej, tworzenie planu dotyczącego przygotowywania posiłków, wsparcie pacjentów przy zmianie nawyków żywieniowych oraz wspomaganie ich leczenia. Choć wymaga wszechstronnej wiedzy a studia bywają trudne, zawód ten systematycznie pojawia się w rankingu najmniej stresujących.

Bibliotekarz

Trudno ten zawód uznać za stresujący. Cisza, harmonia, spokój to na nie możemy liczyć obejmując to stanowisko. Ponadto w bibliotece wśród obowiązującej ciszy można psychicznie odpocząć od codziennego hałasu.

I pamiętaj - nie ma takiej pracy, która byłaby wolna od stresu.

KG.

Źródło: https://www.forbes.pl

fot. https://pixabay.com/pl/geralt

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama