zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Nauka programowania od zera

czwartek, 16-11-2017 (00:00:00) | komentarze (0)


Choć programowanie staje się coraz popularniejszym zawodem, to jednak dla wielu osób sama nazwa tego zawodu nadal stanowi tajemnicę. A może warto ją poznać i przekonać się, że programowanie to tak naprawdę klucz do rozwoju, realizacji własnych pomysłów i satysfakcji z życia. Choć brzmi obiecująco, warto pamiętać, że skutecznego programowania nie można nauczyć się w krótkim czasie, a już na pewno bez pomocy fachowców.

Nauka programowania od zera

Kurs programowania dla początkujących – dlaczego warto?

Programowanie to przede wszystkim praca z komputerem. Najlepiej więc zapomnieć o podręcznikach dla programistów o chwytliwych nazwach „Podstawy programowania” lub „Jak zostać programistą?”. Będzie to bowiem jedynie zbiór definicji, suchych faktów oraz nic niemówiących słów i znaków. Z programowaniem bowiem jest jak z jazdą na rowerze – nie nauczymy się jej czytając podręcznik o jeździe na rowerze. Jeśli więc chcesz nauczyć się programować, zapisz się na kurs, który da wiedzę teoretyczną, ale pokaże, jak wykorzystywać ją w praktyce.

Czego można i warto się uczyć?

Nauka programowanie to bardzo ogólne twierdzenie. To tak, jakbyśmy powiedzieli „uczę się mówić w językach obcych”. Pytanie brzmi tylko - jakich? Programować można w naprawdę wielu językach: Java, C++, HTML, JavaScript, Selenium, SQL, oraz wiele innych. Oczywiście im więcej języków znamy, tym lepszym jesteśmy kąskiem na rynku pracy.
Warto zastanowić się, jaki język będzie przydatny w późniejszym rozwoju kariery – decydując się na kurs dla programistów, należy pamiętać, że nie uda się biegle opanować wszystkich języków. Tak też działają szkoły organizujące takie kursy – koncentrują się na jednym wybranym języku i starają się w nim wyspecjalizować swoich kursantów. Nie oznacza to jednak, że nie można tworzyć programów w tylko kilku językach. Warto nauczyć się dwóch, a nawet trzech – wówczas z całą pewnością nie będziemy mieć problemu ze znalezieniem pracy.

Podstawy programowania – kto powinien zdecydować się na kurs?

Programowanie to dyscyplina, która wymaga znajomości bardzo wielu zagadnień – matematyki, języka angielskiego, logiki itp. Z całą pewnością najlepiej odnajdą się tu osoby o umyśle ścisłym, ale praktyka pokazuje, że również osoby o zacięciu humanistycznym i artystycznym znajdą tu sposób na realizację swoich pasji. Jeśli chodzi o przedział wiekowy, trudno tu mówić o jakich górnych lub dolnych ograniczeniach – programowania można zacząć uczyć się w każdym wieku, ale najważniejsza jest systematyczność. Programowanie bowiem to dziedzina, która ciągle się rozwija, a żeby zostać specjalistą, trzeba poznawać nowe metody programowania, ciekawe rozwiązania, buszować po forach internetowych – jednym słowem – nadążać za nią. Z czasem przyswajanie nowych informacji staje się znacznie łatwiejsze. By jednak tak się stało, trzeba zdobyć solidne podstawy. Gdzie? Oczywiście w czasie profesjonalnego kursu dla programistów od IT Academy.

Kurs programowania od zera – pierwszy krok na drodze do sukcesu

Pytanie „jak zostać programistą” zadaje sobie bardzo wiele osób. Najlepiej oczywiście zdecydować się na kurs. Dobry kurs dla adeptów sztuki programowania można poznać po zaangażowaniu organizatorów – opracowanych materiałach, metodach prowadzenia zajęć, właściwej proporcji między teorią a praktyką. Nie warto więc zwlekać – najlepiej od razu zapisać się na kurs programowania od zera

www.it-academy.pl

Artykul Zewnętrzny

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

FB dlaMaturzysty.pl reklama