zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Nie tylko programiści. Kogo jeszcze potrzebuje rynek pracy?

wtorek, 17-12-2013 (00:00:00) | komentarze (1)


Specjaliści IT, pracownicy z branży finanse i bankowość, inżynierowie oraz osoby do sektora sprzedaży - oto najczęstsze oferty pracy zamieszczane na monsterpolska.pl w listopadzie 2013 roku

Branża IT od dłuższego czasu jest liderem notowań analiz ofert pracy. W listopadzie prawie 49% ogłoszeń zamieszczonych na portalu monsterpolska.pl dotyczyło właśnie specjalistów z tej dziedziny. Co miesiąc liczba ofert dla pracowników z tego sektora waha się w granicach 50%. Ogromną szansę na zatrudnienie stwarzają światowe koncerny, które lokują w Polsce swoje centra rozwojowe. To one głównie poszukują informatyków i specjalistów technicznych.

Wzrosła również liczba ogłoszeń z branży bankowej i księgowości – z 9 do 12%. Na podium zestawienia znalazły się także oferty pracy dla inżynierów oraz dla pracowników sprzedaży – odpowiednio 8% i 7%.

SSC i outsourcing w natarciu

54% wszystkich ofert pracy stanowiły ogłoszenia publikowane przez Centra Usług Wspólnych (SSC) i firmy outsourcingowe. - Ten sektor notuje bardzo dynamiczne wzrosty i nic nie wskazuje na to, aby miało się to w najbliższym czasie zmienić – dodaje Małgorzata Majewska, ekspert monsterpolska.pl. W listopadzie 2013 roku Centra Usług Wspólnych poszukiwały pracowników głównie do działów IT/inżynieria, finanse/księgowość oraz osób na stanowiska techniczne (inżynierów i konstruktorów).

MAS/ip

Komentarze, opinie, wypowiedzi (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię
  • rynek pracy [0]

    Po lekturze tego tekstu, a wcześniej - tego: http://www.szkolenia.blog.gowork.pl/kursy-czy-studia-podyplomowe-co-wybrac/ to czas na podjęcie pewnej decyzji...

    krypto, 2014-01-07, 13:58:43

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama