zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Nowe zasady wystawiania zwolnień lekarskich

wtorek, 14-03-2006 (00:00:00) | komentarze (0)


Lekarz może - wedle nowych wygodniejszych dla ubezpieczonego zasad - wystawić zaświadczenie na okres rozpoczynający się nawet cztery dni po dniu badania chorego. Będzie mógł tak uczynić, jeśli bezpośrednio po badaniu przypadają dni wolne od pracy albo badanie jest przeprowadzane w czasie orzeczonej już wcześniej niezdolności do pracy - pisze "Rzeczpospolita".

Jeżeli ubezpieczony pracuje w kilku miejscach, lekarz stwierdzający jego niezdolność do pracy będzie musiał wystawić odpowiednią liczbę zwolnień. To na podstawie tego dokumentu płatnik wypłaca zasiłek ubezpieczonemu. Jeśli zapomni podać lekarzowi w dniu badania wszystkich swoich pracodawców, lekarz będzie mógł później wystawić ZUS ZLA dla pozostałych płatników zasiłku. Będzie ono potwierdzało wcześniej orzeczoną niezdolność do pracy.

Autor: Karol Czepukojć
Źródło: PrawoPracy.org

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama