zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Od Ambasadora do Koordynatora - Ty też rozpocznij swoją przygodę z EY

piątek, 03-06-2022 (00:00:00) | komentarze (0)


Nadchodzące wakacje to dla wielu osób nie tylko czas zabawy i odpoczynku, lecz także moment podejmowania ważnych życiowych decyzji, które w mniejszym lub większym stopniu będą mieć wpływ na ich przyszłość. Nastolatkowie wybierają wymarzoną szkołę średnią, maturzyści uczelnię, a studenci… No właśnie, przed jaką decyzją stają studenci?

Program Ambasadorski firmy EYCały cykl kształcenia sprowadza się do jednego punktu kulminacyjnego - podjęcia pracy. Jedni decydują się na założenie własnej firmy, inni na pracę na etacie. Niestety, bardzo często absolwenci nie wiedzą, w którym kierunku powinni pokierować swoją karierę (szczególnie ci, którzy byli skupieni tylko na studiowaniu). Jedno jest pewne - im więcej ciekawych i wartościowych rzeczy robisz w trakcie studiów, tym większe jest prawdopodobieństwo, że odnajdziesz swoją drogę, przy okazji nabywając przydatne kompetencje.

Okazji do rozwoju jest nieskończenie wiele. Jeśli posiadasz już pewną wiedzę oraz doświadczenie, na ey.com/kariera czekają na Ciebie oferty praktyk oraz pracy, a jeśli dopiero zaczynasz swoją studencką przygodę, właśnie teraz masz niepowtarzalną szansę na przyśpieszenie swojej kariery. Mam na imię Kacper, chciałbym opowiedzieć Ci moją krótką historię i przekonać Cię, że nie ma lepszego akceleratora kariery niż Program Ambasadorski firmy EY – „Ambasador Poziom Wyżej”.

Podejmując decyzję o wyborze kierunku studiów nie byłem wyjątkiem i jak wiele osób nie miałem sprecyzowanego planu na siebie. Wiedziałem jednak co mnie interesuje i jako osoba lubiąca wyzwania, postanowiłem, że jeśli poświęcam swój czas na studia, to musze go maksymalnie wykorzystać.  Już na pierwszym roku dołączyłem do Koła Naukowego Rynku Kapitałowego INDEX działającego przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Tam też dzięki wspaniałym ludziom, pałającym zainteresowaniem wobec tematyki rynków kapitałowych, natknąłem się na konkurs nieznanej mi dotąd firmy EY – EY Financial Challenger.

Jego zakres tematyczny, a także to czym zajmujemy się w Kole, zachęciło mnie zarówno do rozwoju w tematyce strategii i transakcji, jak również do poznania samej firmy, która zajmuje się tym obszarem (ale nie tylko!) na co dzień. Pierwszy rok studiów to za wcześnie, żeby aplikować na staż. Jest to jednak idealny moment na zostanie ambasadorem i zrobienie pierwszego kroku w stronę kariery. Już podczas aplikacji, kiedy świetnie bawiłem się tworząc krótki filmik autoprezentacyjny, czułem, że będzie to super przygoda. Z perspektywy czasu mogę jedynie powiedzieć, że nie spodziewałem się jak bardzo. Dlaczego tak uważam?

Zaczynając od najbardziej prozaicznych rzeczy, samo dostanie się do programu jest niewątpliwym sukcesem i wyróżnieniem – taką szansę dostaje jedynie kilkanaście osób z całej Polski. Ten niemały prestiż jest bardzo pozytywnie odbierany w środowisku akademickim, kreując Twój wizerunek jako osoby wykazującej się inicjatywą i chęcią do robienia czegoś więcej. Zapewniam Cię, że podświadomie zyskujesz dzięki temu przychylniejsze spojrzenia ze strony profesorów, a także poznajesz swoją uczelnię od podszewki, co może przydać się, jeśli jednocześnie działasz w jakiejś organizacji studenckiej. Dzięki organizowanym wydarzeniom z pewnością udoskonalisz kompetencje miękkie, a także osiągniesz łatwość w nawiązywaniu nowych relacji.  Ten rok z pewnością rozwinie Twoją umiejętność produktywnego zarządzania czasem.

Nie masz się jednak o co martwić, bowiem we wszystkich Twoich działaniach możesz liczyć na niezawodny zespół Employer Brandingu EY, który zawsze wspiera radą, pomysłem i gadżetami. Zaufaj mi, jest ich naprawdę dużo – właściwie to trochę jak gwiazdka kilka razy do roku, a to nie wszystko! Twoja działalność wynagradzana jest przez otrzymywane stypendium oraz wartościowe nagrody dla najbardziej aktywnych ambasadorów. Program jako całość da Ci możliwość udziału w licznych szkoleniach i pozwoli na poznanie firmy ”od środka”. Co najważniejsze, trafisz do wspaniałej społeczności, którą tworzą osoby o nieszablonowym sposobie myślenia i z wielką chęcią do działania. Zjazdy oraz spotkania integracyjne jakie zapewnia EY, pozwolą Ci również na budowanie sieci kontaktów biznesowych, które jak zapewne już wiesz (lub dopiero się przekonasz), są nieocenione!

To są benefity, które Program Ambasadorski EY dał mi, ale jestem przekonany, że jeśli spróbujesz swoich sił to za rok będziesz mogła/mógł powiedzieć to samo. I pamiętaj, warto się starać - moje zaangażowanie zostało docenione i po roku bycia Ambasadorem, zostałem Koordynatorem tego Projektu, a kto wie co jeszcze przyniesie przyszłość...

Jeśli Ty też chcesz zacząć poziom wyżej i zostać Ambasadorem EY - aplikuj już teraz na ambasadorpozwiomwyzej.pl

Kacper Sitko
Ambasador EY 2020/2021
Koordynator Programu Ambasadorskiego 2021/2022

fot. materiały prasowe

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama