zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Oracle wspiera przedsiębiorczość

poniedziałek, 01-02-2010 (00:00:00) | komentarze (0) | artykuł sponsorowany


W lutym 2010 roku firma Oracle uruchomiła program wspierania innowacyjnych inicjatyw biznesowych pod nazwą Program Innovate. Oficjalna inauguracja będzie miała miejsce 3 marca, w siedzibie jednego z Partnerów Programu, Politechniki Poznańskiej.

Beneficjentami nowej inicjatywy Oracle będą studenci, absolwenci i młodzi przedsiębiorcy, którzy mają innowacyjny pomysł biznesowy oparty na technologii Oracle, a którym brakuje odpowiednich zasobów, potrzebnych do jego wcielenia w życie.

Zadaniem Innovate jest stworzenie odpowiedniego środowiska, gdzie autorzy najlepszych projektów otrzymają szansę ich na opracowanie i przygotowanie do realizacji tak, by mogły osiągnąć komercyjny sukces.

Program Innovate jest projektem wieloetapowym, skupiającym się na najważniejszych kwestiach związanych z wprowadzeniem wybranych idei biznesowych w życie, począwszy od ich merytorycznego przygotowania, poprzez szkolenia technologiczne, aż do wsparcia finansowego włącznie.

Partnerzy Programu

Budowanie odpowiedniego środowiska – inkubatora dla projektów biznesowych odbywa się wielopłaszczyznowo przy udziale Partnerów Programu, reprezentujących różne grupy interesu. Znajdują się wśród nich: uczelnia, która jest edukacyjną kuźnią talentów biznesowych i technologicznych; instytucja Venture Capitalist, której działalność opiera się ściśle na mechanizmach biznesowych i znajomości praw rynku; Oracle, który łączy oba obszary kompetencji i w ten sposób uchyla młodym przedsiębiorcom drzwi do biznesu.
Polscy Partnerzy Programu Innovate:

Oracle – największy na świecie dostawca oprogramowania biznesowego;
Politechnika Poznańska - członek CESAER (Conference of European Schools for Advanced Engineering Education and Research) – organizacji skupiającej najlepsze politechniki i uniwersytety techniczne w Europie;
Dom Maklerski IDMSA - niezależne, niebankowe, dynamicznie rozwijające się biuro maklerskie.

Jak przystąpić do programu?

Faza 1: Rozpoznanie. Program jest dostępny dla wszystkich, którzy posiadają innowacyjny pomysł lub już prowadzą biznes oparty na produktach Oracle. W ramach tej fazy należy:
Zarejestrować się na stronie internetowej (http://www.oracleinnovate.pl/)
Wypełnić otrzymany mailem formularz zgłoszeniowy,
Wziąć udział w Oracle Innovate Days – dwudniowych warsztatach dla autorów wybranych projektów.

Faza 2: Przygotowanie projektów do realizacji i promocja. Zaakceptowane w pierwszej fazie projekty zostaną włączone do etapu preinkubacji – Innovate Greenhouse, w którym beneficjenci mogą korzystać z środków finansowych, szkoleń, wsparcia dedykowanych mentorów oraz innych możliwości oferowanych przez Program Innovate.

Możliwości oferowane przez Innovate

Wśród najważniejszych form wsparcia beneficjentów Programu Innovate są:
- fundusze na przygotowanie i rozwój działalności;
- wsparcie marketingowe i technologiczne;
- bezpłatne roczne członkostwo w Oracle PartnerNetwork;
- sesje ze specjalistami dedykowanymi przez Partnerów Programu.

Program Innovate skupia się na kombinacji takich elementów jak pasja, przedsiębiorczość i technologia, które pod okiem doświadczonych Partnerów dadzą owoc w postaci innowacyjnych rozwiązań i przyczynią się do stymulowania polskiej gospodarki.

Serdecznie zapraszamy!

ip

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama