zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Pierwszy dzień w pracy

czwartek, 15-02-2018 (00:00:00) | komentarze (0)


Dla wielu osób pierwszy dzień w pracy nie jest niczym przyjemnym i wiąże się z ogromnym zdenerwowaniem. Nowe miejsce zatrudnienia, nowi ludzie i inne otoczenie powoduje, że sporo ludzi przeżywa stres w pracy już na samym początku. Co zrobić, aby pierwszy dzień w nowej pracy nie był stresujący i jak wypaść dobrze już na wstępie?

mężczyzna pracujący na komputerze

Jak pokonać stres w pracy?

Chyba nie ma osoby, która przed pierwszym dniem w pracy nie przeżywałaby zdenerwowania. Jak pokonać stres w pracy i sprawić, żeby pierwszy dzień w nowej firmie był naprawdę udany? Przede wszystkim warto uzmysłowić sobie, że to właśnie my przeszliśmy pozytywnie rekrutację i to nas zatrudniono. Zapewne nie byliśmy jedynymi osobami, które pretendowały na to stanowisko, więc możemy czuć się dumni, że udało nam się zabłysnąć i przekonać rekruterów. Sama myśl o tym, że to właśnie nas wybrano powinna uskrzydlić i dodać motywacji do działania.

Pierwszy dzień w pracy

Mało kto lubi uczucie, kiedy wszyscy spoglądają w naszym kierunku z zainteresowaniem i bacznie nas obserwują. Tak oczywiście może być podczas pierwszego dnia w pracy. To normalne, że współpracownicy będą chcieli poznać nowo zatrudnionego partnera. Jak pokonać stres w pracy w takiej sytuacji i dać się poznać od dobrej strony? Przede wszystkim nie udawajmy kogoś, kim nie jesteśmy. Kłamstwa szybko wychodzą na jaw, a dodawanie sobie plusów na siłę wcale nie plusuje. Istotną rzeczą jest również to, aby pokazać swoją otwartość i zaangażowanie już od pierwszych godzin pracy w nowej firmie. Pracowitość, kreatywność i błyskotliwość na pewno zostaną docenione i przyniosą spore korzyści.

Jak się ubrać do pracy?

Jak wiadomo nie od dziś, dużą rolę w tym, jak odbierzemy drugiego człowiek odbiera wygląd. Pierwszego wrażenia nie zrobimy drugi raz, dlatego warto dokładnie zastanowić się nad tym, w jakim stroju pojawimy się w pracy. Kolorowe i rażące ciuchy raczej zostawmy w domu, niech czekają na inną okazję. Zdecydowanie lepiej jest wybrać stonowany strój, który nie będzie rozpraszać naszych rozmówców i skupi ich na tym, co mamy do powiedzienia, a nie na tym, co mamy na sobie. Przed rozpoczęciem pracy w nowej firmie warto dowiedzieć się, czy obowiązuje w niej odpowiedni dress code. W wielu miejscach zatrudnienia, pracownicy muszą ubierać się w określony sposób, narzucony z góry przez pracodawcę.

gol

fot. pixabay.com

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama