zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Podejmij działanie już TERAZ...

poniedziałek, 20-08-2007 (00:00:00) | komentarze (0)


 

Podejmij działanie już TERAZ – bo „TERAZ” jest najlepszym momentem

 

NIE ma możliwości, aby nagle wszystkie "światła” na Twojej drodze zaświeciły się na zielono.

Tak samo nigdy nie będzie w 100% idealnych warunków do działania. Dlatego już TERAZ należy "poukładać " pewne sprawy w swoim życiu, zrobić odpowiedni plan, określić cele i zacząć działać - NATYCHMIAST!

Bardzo często pewne sprawy odkładamy na tzw. "jutro", jednak to "jutro" u większości osób nigdy nie nadchodzi. Należy działać natychmiast.

Jeśli chodzi o sferę związaną z zarabianiem pieniędzy - to bardzo wielu osobom wydaje się, że należy bardzo ciężko pracować i trzeba poświęcać bardzo dużą ilość czasu na życie zawodowe. Nie jest to do końca prawdą. Owszem trzeba na początku pracować długo i zapewne jest to dla każdego człowieka ciężki wysiłek zarówno fizyczny jak i psychiczny. Najważniejsze jednak w tym względzie jest to, aby PRACOWAĆ MĄDRZE. Niestety sama ilość pracy nie jest wystarczająca.

Musisz robić coś, co może przynosić Ci wymierne korzyści. W tym momencie może sobie myślisz: " no, ale co ja takiego mógłbym robić? Przecież nie mam żadnej zaoszczędzonej gotówki, a przecież bez tego się nie da". Jeśli tak pomyślałeś - to zastanów się jeszcze raz nad wykorzystywaniem swojego czasu. Zapewniam cię, że jeśli będziesz świadomy tego jak wykorzystujesz swój czas - to będziesz również w stanie rozpocząć zarabianie dodatkowych pieniędzy - nawet wtedy, gdy teraz jesteś bez grosza. Zapewniam Cię, że są na to naprawdę skuteczne i uczciwe sposoby. Wiele osób już z tego korzysta.

Człowiek powinien robić w życiu to co lubi robić. Bardzo często jest jednak tak, że ludzie wykonują pewne czynności tylko dlatego, że muszą je wykonywać, bo przecież muszą zarobić na swoje rachunki.

Osobiście współpracowałem z kilkoma firmami i zaobserwowałem pewne zjawisko. Jest to sytuacja, która bardzo mnie dziwi, ponieważ większość osób zachowuje się w ten sam sposób. Mniej więcej wygląda to tak: rozpoczyna się nowy tydzień pracy - wszyscy przychodzą do firmy i co się dzieje?

... rozpoczyna się „wsteczne” odliczanie czasu - jaki pozostał do następnego weekendu.
Czy jest to normalna sytuacja?
Jak myślisz - do czego może doprowadzić takie postępowanie?
Co stanie się z taką osobą po 5,10, 15 latach takiej pracy?
Zastanów się - czy przypadkiem to samo nie dzieje się z Tobą?
Zapytaj swoich znajomych, którzy już od jakiegoś czasu pracują czy znają podobny problem?
Możesz być pewny jednego. Jeżeli masz podobne odczucia w swojej pracy - to po prostu nie możesz dłużej czekać aż coś „samo” ulegnie zmianie. MUSISZ działać i zmienić swoje położenie

Oczekiwanie na korzystne warunki, na lepszą propozycję z zewnątrz - jeszcze bardziej może pogłębić Twój problem.

Człowiek nie może robić czegoś wbrew sobie, wbrew swoim oczekiwaniom. Musisz robić w życiu to - co naprawdę lubisz, to co sprawia CI przyjemność. I właśnie w sferze pracy zawodowej jest to szczególnie ważne. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Średnio: 8 godzin śpimy, 8 godzin pracujemy, 8 godzin - robimy z czasem to na co mamy ochotę. Dlatego te osiem godzin w pracy - są tak ważne dla Ciebie. Musisz tam chodzić z przyjemnością.

Osoby, które nie lubią swojej pracy nawet jeśli dobrze zarabiają - okłamują samych siebie.

Ci ludzie żyją w pewnym strachu. Na pierwszy rzut oka pewnie tego nie okazują, ale jeśli się ich zapytamy: Przez jaki czas mogą spokojnie funkcjonować w sytuacji gdyby dziś stracili swoją posadę - to pojawia się mały problem. Ludzie po prostu nieraz wiele rzeczy robią z przyzwyczajenia. Pracują w różnych firmach tylko dlatego, że jest im wygodnie. Nie chcą nic zmieniać, ALE to już jest ich problem. Z drugiej jednak strony przez cały czas narzekają na swoją pracę. Narzekają na współpracowników, krytykują szefów. TY zapewne chcesz dokonać pewnych, znaczących zmian w swoim życiu i już w zasadzie rozpocząłeś ten proces.

Słuchaj siebie - Ty decydujesz o wszystkim

Bardzo ważne jest to, aby zachować równowagę we wszystkich sferach życia. Musisz dbać o zdrowie, o rodzinę, o finanse. Oczywiście na początku nie należy wszystkim mówić o swoich celach, planach. Są ludzie, którzy potrafią każdego „sprowadzić do parteru” - potrafią zniszczyć każdą ideę, każdy nowy pomysł. Generalnie oni wiedzą wszystko najlepiej, a już są prawie pewni tego, że Ty nie osiągniesz swoich zamierzeń. Musisz mieć oczy szeroko otwarte i wystrzegać się takich doradców, którzy w życiu nic nie osiągnęli. Oni potrafią tylko wszystkim „doradzać”. Zapewne znasz takie osoby, tak więc UWAŻAJ.

Nieraz rzeczywistość bywa okrutna i po prostu musimy przestać rozmawiać z takimi osobami. Jest to prawda dość drastyczna, ale PRAWDA. Ja osobiście musiałem postąpić podobnie i zerwałem kontakty z pewnymi osobami, które wpływały na mnie negatywnie. I co się stało? Zaszła wielka zmiana. Przestałem tracić czas na tłumaczenie, że taki a taki cel jest możliwy do osiągnięcia. Nie tracę również czasu, żeby przekonywać te osoby do realizowania wartościowych przedsięwzięć.

Wszystko jest kwestią nastawienia i odpowiedniego podejścia do sprawy. Prawie każdy cel możemy osiągnąć. Nie zrobimy tego wtedy, gdy ktoś będzie nam udowadniał, że to jest niemożliwe. Bardzo ważne jest środowisko w jakim przebywamy. Zwykle bywa tak, że próbujemy dostosować się do naszego towarzystwa. Robimy to co nasi znajomi. Ubieramy się w podobnym stylu. Chodzimy do tych samych klubów, dyskotek. Uprawiamy podobne sporty. Razem organizujemy czas wolny, itd. Jest to sytuacja zupełnie normalna i praktycznie wszyscy tak postępują. Wszyscy ludzie mają przyjaciół, znajomych, którzy wpływają dość znacząco na ich życie.

Zastanów się:

Czy twoje otoczenie wpływa na Ciebie pozytywnie czy negatywnie?
Czy Twoi przyjaciele inspirują Cię do działania czy raczej podcinają Ci skrzydła jeśli chcesz zrobić coś wartościowego?
Czy jesteś do końca zadowolony z ich towarzystwa?
A może po prostu przyzwyczaiłeś się do nich?
Czy może kiedyś próbowałeś przekonać swoich znajomych , aby zrobić wspólnie jakiś projekt, akcję, itp. - i niestety „przegłosowali Cię”?

Zastanów się nad tym wszystkim i przeanalizuj swoje otoczenie, swoich kolegów koleżanki. Nie chcę Tu nikogo obrazić, bo przecież każdy prowadzi taki tryb życia jaki mu odpowiada. Niektórzy wolą chodzić np. dwa - trzy razy w tygodniu na imprezy „alkoholowe”, albo namiętnie surfują w Internecie. Ich sztandarowym hasłem jest: „JAKOŚ TO BĘDZIE”. Być może masz większość takich znajomych i nie wiesz co robić dalej. Może po prostu boisz się zmiany otoczenia. Nie namawiam Cię do odcięcia się całkowicie od takich osób, jednak proponuję, abyś znalazł sobie „coś nowego”. Jeśli nie masz pomysłu - to zapraszam na moją stronę www.megabiznes.pl , na której możesz zaprenumerować bezpłatnego e-zina. Będziesz informowany o różnych przedsięwzięciach. Radzę Ci ograniczyć kontakt z pewnymi osobami. Zobaczysz jakie będą efekty.

Możesz tez zrobić osobistą listę wszystkich swoich znajomych. Umieść tam krótki opisy i wyciągnij odpowiednie wnioski. Zrozum mnie dobrze. Zależy mi na tym, aby ograniczyć kontakt z osobami, które wpływają na Ciebie po prostu negatywnie. Jest to na pewno bardzo trudne zadanie, ale warte uwagi.

Zdecyduj gdzie chcesz chodzić i w jakim środowisku się obracać. Będzie to miało ogromny wpływ na Twoja przyszłość finansową i nie tylko finansową.

Dużo wartościowych informacji znajdziesz w e-book’u pt. „Tylko Ty decydujesz o swojej finansowej przyszłości”. Możesz go otrzymać BEZPŁATNIE po zaprenumerowaniu e-zina „Działaj i zarabiaj” z serwisu www.megabiznes.pl


Autorem artykułu jest
Ireneusz Tomczyk X+
Twórca Serwisu www.megabiznes.pl
Irek@megabiznes.pl

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama