zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Polskie firmy mogą podnosić płace, ale tego nie robią

wtorek, 18-11-2014 (00:00:00) | komentarze (0)


Firm nie stać na podwyżki? To już nieaktualne. Pracownicy są coraz tańsi — stanowią coraz mniejszy udział w kosztach – donosi „Puls Biznesu”. Pracodawcy mogliby więc w bezpieczny sposób dawać podwyżki pracownikom, ale tego nie robią. Bo po prostu nie są do tego zmuszone.

Od 2009 roku pensje rosną średnio o 1,5 procent rocznie. A – jak dowodzi „Puls Biznesu” -  firmy mają ogromną, największą od lat przestrzeń do podnoszenia płac, tylko zwyczajnie realia gospodarcze ich do tego nie zmuszają. Jeden z ekspertów, cytowanych przez "Puls Biznesu" tłumaczy, że to efekt sytuacji panującej w gospodarce. Polskie firmy nie są zmuszone do podnoszenia płac, bo wciąż wysoka jest stopa bezrobocia.

Dziennik wskazuje, że polscy pracownicy są coraz wydajniejsi. Tego wzrostu nie widać jednak w portfelach pracowników. - Wynagrodzenia w ostatnim czasie zwyczajnie za tym postępem techniki nie nadążają. Tracą na tym pracownicy, a zyskują firmy – czytamy w „PB”.

MAS/”Puls Biznesu”  

Fot. pixabay.com

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama