zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Powrót do pracy po urlopie - jak go sobie ułatwić?

środa, 30-11-2022 (00:00:00) | komentarze (0)


Kilkudniowa przerwa od pracy bez wątpienia przydaje się każdemu pracownikowi. Podczas urlopu warto całkowicie się zrelaksować i naładować baterie, aby później powrócić do wykonywania obowiązków z uśmiechem na ustach i głową pełną pomysłów. Niestety nie zawsze jest to takie proste. Niechęć związana z wizytą w firmie po wakacjach jest dość powszechnym zjawiskiem. Czy istnieją sposoby, aby nieco ułatwić sobie przygotowania do pracy po dłuższej przerwie?

Zobacz też: Jakie akcesoria warto zabrać w podróż samochodem?

Powrót do pracy po urlopie - jak go sobie ułatwić?Dlaczego powrót do pracy po urlopie bywa trudny?

Niechęć do powrotu do pracy po urlopie to uczucie, z którym zmaga się wielu pracowników. Niestety spora grupa osób ma zwyczaj, aby przyjeżdżać do firmy od razu po zakończeniu wakacji i natychmiast rzucać się w wir codziennych obowiązków. Teoretycznie jest to dobry pomysł, ponieważ dzięki temu maksymalnie ogranicza się stracony czas. Jednak z psychologicznego punktu widzenia nie powinno się postępować w ten sposób. Przyzwyczajony do odpoczynku podczas przerwy organizm potrzebuje dłuższej chwili na przystosowanie się do zmiany warunków. Dlatego dobrze jest tak zaplanować wyjazd, aby po powrocie móc wygospodarować przynajmniej jeden dzień na ponowne wdrożenie się w obowiązki.

Jak wdrożyć się do pracy po urlopie?

Istnieje kilka sposobów, dzięki którym przygotowania do wykonywania obowiązków mogą stać się łatwiejsze. Przede wszystkim należy uspokoić myśli i nie przejmować się na zapas tym, jakie zadania czekają w firmie. Zamiast spodziewać się najgorszego, warto skupić się na pozytywnych aspektach powrotu do pracy. Wśród nich można wymienić chociażby perspektywę nowych wyzwań i emocjonujących projektów czy też możliwość ponownych kontaktów z ulubionymi klientami. Poza tym przed podjęciem jakichkolwiek działań dobrze jest ustalić priorytety i odnotować w kalendarzu najważniejsze rzeczy, którymi trzeba się zająć w najbliższych dniach. Oczywiście wizyta w miejscu zatrudnienia po wakacjach wiąże się też ze spotkaniem z dawno niewidzianymi współpracownikami. A nie ma nic lepszego niż poranna kawa oraz rozmowa w towarzystwie dobrych znajomych!

Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim

Nie ulega wątpliwościom, że powrót do pracy po urlopie rodzicielskim jest szczególnie trudny z kilku powodów. Przede wszystkim opieka nad dzieckiem oznacza zmianę dotychczasowego trybu życia. Rytm dnia zostaje niemal całkowicie podporządkowany potrzebom malucha. Po kilku miesiącach nowo przyjęty schemat staje się rutyną do tego stopnia, że ponowne przestawienie się na zawodowy grafik może być bardzo problematyczne. Poza tym wznowienie kariery wiąże się też z rozstaniem z ukochaną pociechą i przekazaniem opieki nad nią innej osobie. W tym wypadku ważne jest przede wszystkim to, aby uniknąć czarnych myśli. Nie należy z góry zakładać, że reorganizacja obecnego sposobu funkcjonowania przyniesie coś złego. Wręcz przeciwnie — nowe środowisko oraz kontakt z innymi ludźmi może pozytywnie wpłynąć na rozwój dziecka. Kluczowe jest to, aby nie podejmować decyzji zbyt pochopnie i stopniowo przygotować latorośl na moment zmiany.

WG

fot. pixabay

Źródło: praca.pl

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama