zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Praca dodatkowa na ferie - jak dorobić zimą?

środa, 01-02-2023 (00:00:00) | komentarze (0)


Ferie zimowe to czas przeznaczony na odpoczynek, jednak dużo młodych osób ma wówczas szansę na podjęcie krótkoterminowego zatrudnienia. Jak można dorobić podczas ferii?

Zobacz też: Zwolnienia grupowe - kiedy mamy z nimi do czynienia?

Praca dodatkowa na ferie - jak dorobić zimą?Instruktor narciarstwa

Aby móc otrzymać pracę dorywczą jako instruktor narciarstwa, trzeba mieć ukończony odpowiedni kurs. Najlepiej, żeby były to uprawnienia od Polskiego Związku Narciarstwa. Jak wiadomo, w trakcie ferii dużo osób w gronie rodziny lub znajomych wybiera się w góry, by jeździć na nartach - duża część z nich jest zainteresowana zatrudnieniem instruktora i nabywać nowe umiejętności. Stanowisko instruktora narciarstwa jest bardzo dobrze płatne. Ceny za godzinę zaczynają się od 100 zł.

Pomoc kuchenna

W czasie ferii tak samo, jak w wakacje dużo osób wybiera się w różne części kraju i świata, aby skorzystać z czasu wolnego turystycznie. Zatem wzrasta zapotrzebowanie na pomoce kuchenne, kelnerów czy barmanów. Z takiej pracy również można wyciągnąć dobrą pensję, szczególnie w postaci napiwków.

Odśnieżanie

Do wykonywania takich obowiązków zatrudniają szczególnie spółdzielnie mieszkaniowe w śnieżnym okresie. Wadą tego zatrudnienia jest zależność od pogody. Z dnia na dzień może ona się zmieniać, a więc trudno będzie przewidzieć na ile dni zostaniemy zatrudnieni.

Praca na produkcji

Wiele firm w okresie ferii zimowych boryka się z niedoborem pracowników, ze względu na to, że większość z nich decyduje się w tym czasie na urlop. Przedsiębiorcy jednak nie mogą pozwolić sobie na przerwy w produkcji, więc szukają dodatkowych osób poprzez agencje pracy tymczasowej.

KD

fot. pexels

Źródło: poradnikpraca.pl

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama