zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Praca na studiach dziennych - czy to jest możliwe?

czwartek, 08-09-2022 (00:00:00) | komentarze (0)


Coraz więcej studentów szuka pracy, mimo tego, że uczą się w trybie dziennym. Nie jest to niemożliwe, aczkolwiek na pewno trudne do zrobienia, zważając na ułożenie planu zajęć - trwają one zazwyczaj od rana do późnego południa. Jak więc znaleźć czas na pracę?

Zobacz też: Kobiecy biznes - 5 porad jak dobrze rozpocząć "bycie na swoim".

Studia dzienne a pracaGrunt to dobra organizacja!

Studia dzienne tym różnią się od wieczorowych czy zaocznych, że zajęcia odbywają się zwykle w godzinach tzw. urzędowych, czyli między 8 a 16 od poniedziałku do piątku. To w zasadzie wyklucza możliwość pracy na pełen etat. Czy zatem studenci w trybie dziennym skazani są na stałe spędzanie weekendów w pracy? Okazuje się, że mamy wiele więcej możliwości niż się wydaje, a kluczem do poradzenia sobie z natłokiem obowiązków jest samodyscyplina i dobra organizacja czasu. Nie da się ukryć, że praca w tygodniu dla studentów dziennych będzie wyzwaniem, ale z pewnością wykonalnym. Świetnym rozwiązaniem będzie prowadzenie kalendarza, w którym zapisany będzie plan zajęć oraz grafik ustalony z pracodawcą. Planowanie całego dnia np. wieczór wcześniej sprawi, że unikniemy nieprzyjemnych niespodzianek, a pomoże pamiętać o wykonaniu wszystkich zadań danego dnia.

Czy praca na studiach dziennych to dobry pomysł?

Łączenie studiów (szczególnie dziennych) z pracą nie należy do najłatwiejszych zadań. Trzeba być wtedy produktywnym przez cały czas. Oczywiste jest, że pozbawiamy się wówczas większości czasu wolnego. Można wpaść także w wir obowiązków, który w pewnym momencie może przerazić - szczególnie w tygodniach przed sesją, kiedy nauki jest zdecydowanie więcej. Będą to trudniejsze chwile, ale praca w trakcie studiów ma też swoje zalety. Do nich zdecydowanie można zaliczyć dochód. Dzięki niemu można wyjechać na wymarzone wakacje lub stać się niezależnym finansowo. Drugim, a ogromnym plusem jest zdobycie doświadczenia zawodowego, które zostanie wpisane do CV. Pozwoli to zaimponować przyszłym pracodawcom na rozmowach kwalifikacyjnych i być może szybciej zdobyć upragnione stanowisko.

KD

fot. pexels.com/pl-pl/@vlada-karpovich

Źródło:https://klaudynamaciag.pl/ 

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama