zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Praca po studiach bez poślizgu?

wtorek, 15-09-2015 (00:00:00) | komentarze (0) | artykuł sponsorowany


Bezpowrotnie minęły już czasy, kiedy student przez pięć lat tylko uczył się i bawił na imprezach. Dziś, jeżeli ktoś poważnie myśli o swojej przyszłości musi, praktycznie od samego początku studiów szukać dodatkowych opcji na zdobycie doświadczenia zawodowego.

Coraz mniej osób przekonanych jest, że tylko studia zagwarantują im dobrą pracę. Dzisiaj wiedza teoretyczna musi być poparta praktycznym doświadczeniem. Kiedy je najlepiej zdobyć? Odpowiedź jest prosta, już na studiach.

Za chwilę rozpocznie się nowy rok akademicki. Firmy, które chętnie zatrudniają studentów już dawno są przygotowane na październikową falę osób chcących od samego początku zacząć pracę. Ale studenci wcale nie chcą pracować w obszarach, które nie są związane z wybranym przez nich kierunkiem studiów tłumacząc, że dzisiaj na rynku pracy liczy się doświadczenie zawodowe zgodne z wykształceniem. Dlatego pracodawcy wychodzą ze swoją ofertą do konkretnych, wąskich grup odbiorców. Banki szukają pracowników na uczelniach ekonomicznych, firmy farmaceutyczne kierują się do studentów medycyny i farmacji, hotele preferują turystykę i rekreację, branża IT wybiera politechniki a firmy typu call center szukają studentów, którzy uczą się we wszystkich wyżej wymienionych kierunkach.

Odczaruj call center

Firmy typu call center, a tak naprawdę contact center zajmują się szeroko rozumianym kontaktem z Klientem wykorzystując różnego rodzaju kanały komunikacji m.in. live chat, videa chat, mailingi czy telefony. Coraz częściej firmom bardziej opłaca się zlecanie usług na zewnątrz, stąd dynamiczny rozwój branży contact center oraz duże zapotrzebowanie na wyspecjalizowanych pracowników.  

- Prowadzimy bardzo różne projekty dla banków, biur podróży, firm farmaceutycznych czy energetycznych. Potrzebujemy osób, które orientują się w specyfice danej branży, znają podstawową terminologię i posiadają wiedzę z wybranych obszarów. Znajdujemy je już na pierwszym, drugim roku studiów - mówi Marta Kosowicka, HR Manager z firmy Call Center Inter Galactica - Zdobyte u nas doświadczenie pomaga w późniejszym znalezieniu pracy docelowej - dodaje. Choć praca w call center cieszy się wciąż złą sławą przybywa jej zwolenników. To idealne rozwiązanie na połączenie kilku rzeczy - pracy, studiów, zdobywania doświadczenia i rozwoju.  

Jak połączyć pracę ze studiami?

Aby to zrobić można skorzystać z różnych rozwiązań -  pójść na studia zaoczne, skorzystać z indywidualnego toku nauczania lub zatrudnić się w firmie, która chętnie przyjmuje studentów. - Naszym atutem na rynku pracy jest elastyczny grafik - podsumowuje Kosowicka - Konsultanci Telefoniczni mają możliwość wyboru w jakie dni, w jakich godzinach oraz ile dni w miesiącu chcą u nas spędzić. Również uczelnie wyższe są coraz bardziej otwarte na rozwiązania i udogodnienia dla osób łączących pracę z nauką, dzięki czemu pracę można podjąć nawet studiując dziennie - dodaje. Aby pogodzić te obowiązki trzeba bardzo dobrze umieć planować swój czas. Jeśli ktoś nie chce pracować przez cały dzień może pracować na pół etatu. Poświęcając parę godzin dziennie na pracę zawodową, zostaje jeszcze dużo czasu na inne obowiązki i przyjemności. A pracodawcy kuszą młode osoby interesującymi szkoleniami i warsztatami, niezależnością finansową i wspomnianą już praktyką zawodową.

Warto, więc zastanowić się nad praktycznym wykorzystaniem wiedzy zdobywanej podczas studiów. - Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że w firmie typu call center znajdą m.in. takie funkcje jak doradca ds. nazw stron www, która skierowana jest do studentów i słuchaczy kierunków związanych z IT czy doradca ds. usług internetowych skierowana do studentów z dziennikarstwa, marketingu lub komunikacji społecznej - mówi Monika Kwiecień HR Business Partner z Call Center Inter Galactica. - Szukamy studentów, którzy  interesują się na przykład zagadnieniami związanymi z energetyką czy produktami bankowymi, są kreatywni, otwarci i chcą dzielić się swoją wiedzą - dodaje. Dlatego studenci, którzy już na studiach sprawdzą, jak w praktyce może wyglądać wiedza, którą zdobyli, po 5 latach nauki nie mają problemów na rynku pracy.


artykuł sponsorowany 

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama