zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Praca w IT - jakie ma wady i zalety?

wtorek, 10-01-2023 (00:00:00) | komentarze (0)


Praca w branży IT jest bardzo kusząca szczególnie dla młodych ludzi, którzy z technologią zapoznają się już od najmłodszych lat. Ofert pracy w tej branży jest bardzo dużo. Jakie wady i zalety ma praca w IT?

Zobacz też: Webinary - czy warto brać w nich udział?

Praca w IT - jakie ma wady i zalety?Zalety pracy w IT

Przede wszystkim branża IT jest jedną z najlepiej płatnych sektorów gospodarki. Co za tym idzie, pracownicy mogą liczyć na wysoką pensję, nawet jeśli dopiero zaczynają wykonywać obowiązki na takim stanowisku. Osoby wykształcone w kierunku IT nie muszą bać się o brak miejsc do pracy, ponieważ zapotrzebowanie na takich pracowników stale rośnie. Kolejnym plusem pracy w IT jest możliwość ciągłego samodoskonalenia się i zwiększania swoich kwalifikacji. Im więcej kwalifikacji tym większa będzie pensja. Dużym udogodnieniem pracy w branży informatycznej jest to, że większość stanowisk ma możliwość zarówno pracy stacjonarnej, jak i zdalnej. Miłośnicy home office mogą zatem pozostać w bezpiecznym i wygodnym dla siebie miejscu, a ci, którzy wolą wykonywać zawodowe obowiązki w biurze, również będą mieli taką możliwość.

Czy praca w IT ma wady?

Oczywiście, jak każda branża, IT również ma swoje wady. Decydując się na wejście w informatyczny świat, musimy liczyć się z tym, że cały czas będzie wymagać się od nas pozyskiwania nowych umiejętności. Zwiększanie kwalifikacji pojawiło się w zaletach pracy w tym sektorze gospodarki, jednak na dłuższą metę można zaliczyć to do minusów. Pracownicy muszą stale dowiadywać się nowinek technologicznych - napotykają na co dzień problemy, które nie zawsze można rozwiązać według już stworzonych schematów. To często zmusza ich do spędzania nadgodzin w pracy, ponieważ każdy projekt ma swój deadline. Kolejną wadą jest pogorszenie fizycznego zdrowia. Praca w branży IT łączy się z godzinami spędzonymi przed monitorem w pozycji siedzącej. Oznacza to, że wzrok może ulec pogorszeniu, a kręgosłup skrzywieniu. Można oczywiście temu zapobiec, dzięki regularnym kontrolom u odpowiednich specjalistów.

KD

fot. pexels

Źródło: seostocka.pl

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama