zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Praca w korporacji – czemu nie?

poniedziałek, 02-08-2010 (00:00:00) | komentarze (0)


 Studenci chcą pracować w korporacji, ale takiej która zadba o proporcje wyzwań i motywację.

Pod koniec roku szkolnego w czerwcu na zlecenie Sony Pictures Entertainment przeprowadzono wśród studentów kierunków związanych z finansami i zarządzaniem  ankietę na temat oczekiwań wobec przyszłego pracodawcy. Poniżej przedstawiamy jej wyniki.

Gdzie chciałbyś/chciałabyś pracować?
Na pytanie o rodzaj firmy, w jakiej chcieliby pracować niemal połowa studentów, jako pierwszy wybór wskazała korporację podczas gdy jedna piąta własny biznes a kolejne 19% małą firmę.

Czy byłbyś/byłabyś skłonny/skłonna do zmiany miejsca zamieszkania w celu zdobycia lepszej pracy?
Największa grupa (36%) odpowiedziała, że dla zdobycia lepszej pracy byłaby w stanie zamieszkać nawet w innym kraju. Trzeba jednak zauważyć, że dwie kolejne grupy o podobnej liczebności (po około 25% ankietowanych) odpowiedziały albo, że w ogóle wykluczają przeprowadzkę w poszukiwaniu pracy albo, że taka przeprowadzka musiałby mieć miejsce w granicach Polski.

Co jest Twoim najważniejszym celem zawodowym?
47% studentów wskazało na balans pomiędzy pracą a życiem osobistym, jako swoje główne oczekiwanie wobec przyszłej pracy. Około jedna piąta stawia na karierę w tradycyjnym i najwęższym znaczeniu słowa rozumianą, jako wysoka pensja i znaczące stanowisko w firmie. Identyczna grupa studentów wskazała na możliwość rozwoju osobistego poprzez nabywanie nowych umiejętności. Najmniejsza grupa (8%) motywowana jest podróżami i pracą w międzynarodowym środowisku.

Czego oczekujesz od swojego przyszłego pracodawcy?
Przyjazne środowisko i stabilność zatrudnienia to dwie najczęściej wybierane odpowiedzi, które wybrała łącznie ponad połowa ankietowanych. Wyzwania w pracy stanowiły punkt numer jeden na liście około jednej piątej ankietowanych studentów.

Na co przede wszystkim zwracasz uwagę przy wyborze miejsca pracy?
Interesujące może wydawać się, że wskazania studentów zaczynają się nieco różnić od wcześniejszych deklaracji, kiedy pytanie dotyczy wprost tego, na co zwracają uwagę przy przeglądaniu konkretnych ofert pracy. Ponad 40% ankietowanych odpowiedziało, że zwraca uwagę na możliwość awansu i rozwoju osobistego. Ale niewiele mniejsza grupa (29%) wskazała, że to potencjalna wysokość przyszłych zarobków jest najważniejsza.

Ankietę przeprowadzono na grupie 155 studentów (116 kobiet i 39 mężczyzn). Mniej niż połowa (43%) z tej grupy legitymowała się doświadczeniem zawodowym.

„Patrząc na wyniki ankiety można zauważyć przede wszystkim dwie rzeczy: prawie połowa ankietowanych widzi się w przyszłości w pracy w korporacji, jednocześnie oczekując, że ta pozwoli im na zachowanie proporcji między pracą a życiem prywatnym. Moim zdaniem powyższe oznacza, że firmy, które chcą odnieść sukces powinny pamiętać o tych oczekiwaniach w przyszłości i starać się jak najlepiej im sprostać.” - mówi Jarek Zboralski – Dyrektor ds. Zasobów Ludzkich i Organizacji, Sony Pictures Global Business Services.

„Kolejna sprawa to stwierdzenie, że mobilność nie należy z pewnością do głównych cech naszego społeczeństwa, również w młodszym pokoleniu. Również dzisiejsze przywiązanie do jakości prywatnego życia po pracy jest dużą zmianą względem postaw, które obserwowaliśmy jeszcze kilka lat temu i które na pierwszym miejscu stawiały tzw. karierę i szybki awans. Dzisiaj, dla wielu młodych ludzi, dobry wybór pracy, to wybór dobrej atmosfery, dobrego zespołu i równowagi pomiędzy zadaniami w pracy i życiem osobistym."

ip

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama