zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Problemy w pracy - jak je rozwiązać?

czwartek, 28-06-2018 (00:00:00) | komentarze (0)


Nie wszystko w pracy układa się po naszej myśli. Stres, mało życzliwi koledzy, zły podział obowiązków - to tylko niektóre z rzeczy, które napotykamy często w miejscu zatrudnienia. Sytuacje, które nas doświadczają trzeba jednak rozwiązać, aby móc w pełni dobrze wykonywać swoje obowiązki i cieszyć się komfortem psychicznym. Oto najczęstsze problemy w pracy i recepty na ich rozwiązanie.

zestresowany mężczyzna przy laptopie

Stres w pracy

Każdy osoba wykonująca swoje obowiązki jest narażona na stres w pracy. Niektóre zadania, wymagające więcej skupienia i zaangażowania mogą sprawiać pewne trudności, które w połączeniu z goniącymi terminami i przełożonym, stojącym nad głową, mogą powodować wzmożony stres, a nawet bezsenność, zdenerwowanie i w końcu depresję. Aby zniwelować tego typu problem w pracy należy przede wszystkim szczerze porozmawiać z szefem o swoich obawach oraz trudnościach, które nie są spowodowane niekompetencją, ale nawałem pracy oraz projektami, które trzeba skończyć w określonym czasie.

Nieżyczliwi koledzy

W miejscu zatrudnienia bardzo ważna jest atmosfera. Jeśli w pracy pojawiają się konflikty, to komfort pracy zmienia się diametralnie. Pracownicy są zestresowani, a nieprzyjemna aura udziela się wszystkim w firmie. Jeśli chcesz uniknąć problemów w pracy, spowodowanych nieżyczliwymi kolegami, nie wchodź z nimi w bardzo bliskie relacje. Zwierzanie się osobom, z którymi pracujemy oraz traktowanie ich z wielką otwartośćią nie zawsze popłaca. Dużo lepiej skupić się na przyjaźniach poza miejscem zatrudnienia, które nie będą nas kosztować np. utraty stanowiska lub wykonania dodatkowego projektu, który został "życzliwie podarowany" nam od kolegi z biurka obok.

Brak motywacji

Sporo osób w pracy skarży się na brak motywacji. Monotonia, wykonywanie ciągle tych samych obowiązków, brak systemu premiowania - to wszystko może złożyć się na to, że nasza chęć do pracy zmaleje. Każdy pracownik potrzebuje pozytywnych bodźców do tego, aby wykonywać coraz lepiej swoje obowiązki. Jeśli w zamian za dobrze wykonaną pracę otrzymujemy jedynie kolejne projekty, bez słowa uznania i zadowolenia ze strony przełożonego, to nasza motywacja będzie na niskim poziomie. Warto zwrócić uwagę na swoje zadania i starać się wykonywać je z najwyższą prezycją oraz podchodzić odpowiedzialnie do każdego projektu. Po każdej zakończonej pracy należy przedstawić swoje realizacji, aby potwierdzić swoje kompetencje i zaangażowanie. Tego typu raportowanie powinno otworzyć oczy przełożonym oraz innym współpracownikom.

gol

fot. pexels.com

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama