zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Rozmowa o pracę - tych błędów nie popełniaj

wtorek, 30-01-2018 (00:00:00) | komentarze (0)


Sporo osób zastanawia się, jak znaleźć pracę. Poszukiwanie wymarzonego miejsca zatrudnienia wcale nie jest takie proste. Podstawą do tego, aby rzeczywiście wylądować w firmie, w której naprawdę chcemy pracować, jest udana rozmowa kwalifikacyjna. Jeśli dobrze się zaprezentujemy, napiszemy kreatywne CV i przekonamy do siebie rekrutera, to na pewno rozmowa o pracę przyniesie nam sukces. Są jednak błędy, które popełnione na rozmowie rekrutacyjnej, przekreślają dalszą karierę w miejscu pracy. O czym mowa? Zobaczcie sami.

pióro i notes

Rozmowa kwalifikacyjna - jak znaleźć pracę?

Sporo osób wychodzi z założenia, że szukanie pracy zawsze idzie jak bułka z masłem, a wszelkiego rodzaju starań po prostu nie warto uskuteczniać. Nic bardziej mylnego. Znalezienie naprawdę dobrej pracy wymaga dużo wysiłku i przede wszystkim zaangażowania. Bardzo ważną rzeczą jest również dobrze napisane CV. Życiorys, który zawiera błędy, jest niechlujny i brak w nim podstawowych informacji, zostanie pominięty w procesie rekrutacyjnym. Dlatego istotne jest, aby CV było napisane poprawnie, a jego treść była pozbawiona błędów. Kolejnym ważnym elementem szukania pracy jest rozmowa kwalifikacyjna. Kiedy już zostaniemy zaproszeni na rozmowę o pracę, warto przygotować się do niej i pokazać się z jak najlepszej strony. Dlaczego? Ponieważ rekruter na pewno wychwyci wszystkie niedociągnięcia i błędy, które popełnimy podczas rozmowy rekrutacyjnej.

Rozmowa rekrutacyjna - pytania na rozmowie kwalifikacyjnej

O co może zapytać rekruter na rozmowie o pracę? Na pewno po wnikliwej analizie CV, wiele pytań będzie dotyczyło właśnie życiorysu. Kwestia zatrudnienia, ostatniej pracy oraz tego, dlaczego postanowiliśmy zmienić miejsce zatrudnienia to tzw. pytania pewniaki. Jak odpowiadać na tego typu zagadnienia? Na pewno pod żadnym pozorem nie należy mówić negatywnie o swoim byłym pracodawcy. Plotkowanie o szefie nigdy nie wychodzi na dobre, tym bardziej w momencie, kiedy już nie pracujemy w jego firmie. Rekruter, który usłyszy negatywne teksty na temat byłego pracodawcy od razy skreśli nas z listy potencjalnych pracowników. Dlaczego? Ponieważ nikt nie chce mieć w firmie osoby, która plotkuje i pali za sobą mosty. Rekruter na pewno będzie chciał dowiedzieć się tego, czy wiesz coś na temat firmy, do której aplikujesz. Jeśli twoja wiedza będzie znikoma, albo żadna, to na pewno nie zostanie to pozytywnie ocenione. Tak samo, jak w przypadku niezdecydowania w momencie, kiedy osoba na rozmowie kwalifikacyjnej pyta o wymarzoną pracę, albo przyczyny zmiany miejsca zatrudnienia. Aplikujący na stanowisko w nowej firmie powinien mieć określone zdanie na każdy temat i pewnie odpowiadać na wszystkie pytania. Stres, stresem, ale znajomość zagadnień i pewność siebie to pewniaki, które na pewno przedstawią nas w pozytywnym swietle na rozmowie o pracę.

Jak znaleźć pracę? Tych błędów nie popełniaj podczas rozmowy z rekruterem

Nie bez powodu mówi się, że pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Dlatego zwróć uwagę na to, w co się ubierzesz i jak się zaprezentujesz na rozmowie o pracę. Pamiętaj, że tego typu spotkanie nie jest nieformalnym umówieniem się na piwo z kumplami, tylko formalną, poważną rozmową, od której może zależeć twoja przyszłość. Dlatego dress code, który obowiązuje na spotkaniu z rekruterem jest ściśle określony. Kolorowe, zwariowane ciuchy i dodatki zostaw w szafie. Wybierz klasyczne i eleganckie ubrania oraz zadbany wygląd. Pamiętaj, że klasyka zawsze się obroni, tym bardziej, jeśli w parze z odpowiednim strojem znajdzie się uśmiech i dobre przygotowanie do rozmowy z potencjalnym pracodawcą. Na spotkaniu nie przesadzaj z pewnością siebie i byciem "hop do przodu". Poważne potraktowanie rozmowy kwalifikacyjnej, doskonałe przygotowanie oraz kreatywność i błyskotliwe odpowiedzi na pewno sprawią, że twój rozmówca będzie tobą zachwycony. Pamiętaj, że rekruter jest osobą, która rozmawia z wieloma osobami każdego dnia, dlatego też zna on się doskonale na ludziach. Odpowiadaj więc szczerze, a kłamstwa i wszelkiego rodzaju niedopowiedzenia raczej sobie odpuść. Liczy się konkret, charyzma i chęć do pracy.

gol

fot. pixabay.com


Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama