zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Same studia to za mało

poniedziałek, 23-11-2015 (00:00:00) | komentarze (1)


Kamil w ostatnim czasie bardzo rozwinął swoje umiejętności współpracy w grupie, stał się bardziej otwarty na innych ludzi. Za chwilę weźmie udział w cyklu nowoczesnych szkoleń związanych z obsługą klienta i umiejętnościami sprzedażowymi.

Aneta, podobnie jak Piotr, postanowiła niedawno wziąć los w swoje ręce i postawiła na rozwój osobisty. Chce wziąć udział w programie, który ułatwi jej wyznaczenie konkretnych celów i ukierunkowanie swojego działania na ich osiągnięcie.

Natalia w ciągu kilku miesięcy przeszedł kurs kompetencji miękkich, kilka szkoleń produktowych, podszkolił się z dykcji i argumentacji, wie jak rozmawiać z trudnym klientem i być przy tym asertywnym.

Obecnie rynek pracy oczekuje od młodych osób elastyczności, zaangażowania i umiejętności – nie tylko tych twardych, ściśle związanych z zawodem, ale przede wszystkim „miękkich”, takich, jak umiejętność współpracy z innymi, bycie innowacyjnym, pomysłowym i otwartym na rozwój. Te umiejętności może rozwinąć każdy - wystarczy zacząć nad tym pracować.

Pracodawcy nastawieni na zatrudnianie studentów oprócz różnego rodzaju udogodnień i dodatków, które proponują przyszłym pracownikom, są świadomi, że obecnie młode osoby stawiają na swój rozwój osobisty. Osoba zatrudniająca się po raz pierwszy nie może pochwalić się doświadczeniem zawodowym, ale posiada wiedzę, którą może wykorzystać w praktyce. Jak wynika z niedawno przeprowadzonych badań „Pierwsze kroki na rynku pracy – Liderzy przyszłości” ponad 80 proc. młodych osób zdobywa pierwsze doświadczenia zawodowe już w trakcie studiów. Dlatego pracodawcy w odpowiedzi na oczekiwania posiadają w swojej ofercie bogaty wachlarz szkoleń, kursów i warsztatów, dzięki którym pracownicy mogą rozwinąć swoje kompetencje.

Co zatem łączy Piotra, Martę i Andrzeja? Chęć rozwoju oraz firma Call Centr Inter Galactica.
- Zdajemy sobie sprawę z oczekiwań, jakie mają młode osoby. Współpracujemy ze studentami od 14 lat, wiemy jak zmieniają się ich oczekiwania i dostosowujemy się do nich - mówi Miłosz Kędzierski, Learning Solution Designer, który w CCIG odpowiada między innymi za tworzenie szkoleń i warsztatów. - Wciąż udoskonalamy szkolenia, wprowadzamy innowacyjne metody, które są ciekawsze i bardziej przystępne w formie. Korzystamy przy tym z bogatego doświadczenia zespołu naszych Trenerów - dodaje Miłosz.

Jak to wygląda od środka?
Po dołączeniu do CCIG nowy współpracownik otrzymuje pakiet szkoleń wstępnych - w zależności od skomplikowania projektu, na którym będzie pełnił funkcję Telefonicznego Doradcy Klienta szkolenia te mogą trwać od 3 do nawet kilku tygodniu. W trakcie wykonywania swoich zadań może skorzystać z warsztatów doszkalających. Każda nowa osoba w CCIG objęta jest specjalnym programem, który pomaga w pierwszych miesiącach w pełnieniu nowej roli. Dodać do tego można indywidualne rozmowy z liderami zespołów oraz tak zwane odsłuchy. - Na podstawie odsłuchów rozmów przekazujemy informację zwrotną, dzięki temu osoba wie w jakim kierunku dalej szkolić swoje umiejętności. Informacja zwrotna w dzisiejszych czasach jest bardzo pożądana przez młode osoby, chcą wiedzieć tu i teraz co robią dobrze, a co im nie do końca wychodzi - mówi Mateusz Dziadek, który był Team Managerem w CCIG od 4 lat, a niedawno przeszedł do działu zajmującego się szkoleniami.

Pakiety szkoleń i warsztatów po rozpoczęciu pracy to nie jedyna możliwość rozwijania swoich umiejętności. Już samo przebywanie kilka godzin w tygodniu z innymi osobami rozwija umiejętności współpracy w większej grupie, daje możliwość poznania nowych osób, uczy układania priorytetów oraz organizacji swojego czasu. Jak wiadomo, nie jest łatwo łączyć pracę z nauką, jednak coraz mniej osób przekonanych jest, że nie tylko studia zagwarantują im dobrą pracę, co odzwierciedlają wspomniane już badania „Pierwsze kroki na rynku pracy – Liderzy przyszłości”. Dzisiaj wiedza teoretyczna musi być poparta praktycznym doświadczeniem, a zdobywając praktyczne doświadczenie uczymy się niejako przy okazji umiejętności miękkich, które są bardzo  cenione na rynku pracy.
- Możliwość rozwoju powinna być zagwarantowana na każdym poziomie współpracy, dlatego w CCIG funkcjonuje specjalny program, w którym można zaprogramować swoją ścieżkę rozwoju, co wiąże się również z lepszymi finansami - mówi Miłosz Kędzierski. - Każdemu dajemy szansę na rozwój, dajemy potrzebne narzędzia i wsparcie, ale to od młodych ludzi zależy, czy po to sięgną - dodaje.
W dzisiejszych czasach ten kto się nie rozwija, zostaje daleko w tyle. Bierność powoduje to, że jesteśmy za tymi, którzy już na studiach pomyśleli o tym żeby zacząć się doskonalić. Obecnie stawia się na najlepszych, a nawet oni stawiali kiedyś swoje pierwsze kroki nie mając doświadczenia, dlatego - studia to za mało.

Kamil - jest w CCIG od prawie roku. Pełni rolę Telefonicznego Doradcy Klienta w Kielcach.
Aneta - jako Telefoniczny Doradca Klienta na projekcie bankowym współpracuje z CCIG od prawie dwóch roku.
Natalia - współpracuje z CCIG od 6 miesięcy. Chce zostać Team Managerem i przygotowuje się do tego w ramach swojej ścieżki rozwoju.

* w artykule wykorzystano wyniki czwartej edycji badań przeprowadzonych przez firmę doradczą Deloitte „Pierwsze kroki na rynku pracy – Liderzy przyszłości”

 

ip

Komentarze, opinie, wypowiedzi (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię
  • san w łodzi [0]

    Co prawda, to prawda. Dlatego ja wybrałem business management na San w łodzi. Dzięki temu mogę mieć dyplom zarówno społecznej jak i clark university. Dobrze to wygląda w CV i mam nadzieję, że pomoże mi w szybkim znalezieniu czegoś po studiach.

    Pietras, 2015-12-23, 14:00:16

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama