zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Społeczny program „Pracuj z nami” podbija Polskę

środa, 18-04-2018 (00:00:00) | komentarze (0)


Społeczny program „Pracuj z nami” podbija Polskę. W projekt zaangażowały się największe centra handlowe w Polsce. Galeria Mokotów rozpoczyna, a Galeria Wileńska kontynuuje realizację ważnego społecznie celu, będącego częścią długofalowej strategii CSR Unibail-Rodamco. Ambitny program polega na wspieraniu młodych ludzi, zainteresowanych pracą w sektorze handlu i usług, w podnoszeniu zawodowych kwalifikacji i znalezieniu stabilnego zatrudnienia.

Społeczny program „Pracuj z nami” podbija Polskę

„Pracuj z nami” to kluczowy element działań właściciela i zarządcy Galerii Mokotów i Galerii Wileńskiej, firmy Unibail-Rodamco. Zainteresowanie otoczeniem i utrzymywanie z nim więzi poprzez przemyślane działania nakierowane na lokalne społeczności od lat stanowi trzon okołobiznesowych działań firmy. Tegoroczna inicjatywa jest jednocześnie ważnym elementem nowej, zaplanowanej do 2030 roku strategii CSR Grupy Unibail-Rodamco.
Tworzenie lepszych miejsc

– Z powodzeniem kontynuujemy długoterminowy plan zrównoważonego rozwoju dla całej Grupy. Do głównych jego celów należą: ekologiczne podejście do środowiska i zmiany postaw ludzi na bardziej zaangażowane, szczególnie w najbliższym dla siebie otoczeniu – mówi Jakub Skwarło, dyrektor operacyjny Unibail-Rodamco na Europę Centralną. – Do 2030 roku chcemy zmniejszyć aż o połowę emisję dwutlenku węgla, a także wspierać lokalne zatrudnienie dzięki miejscom pracy w naszych centrach handlowych – dodaje Jakub Skwarło.

„Pracuj z nami” to polska wersja społecznego programu „UR for Jobs”, wdrażanego w kilku europejskich krajach. W zeszłym roku program objął 15 centrów handlowych, w tym także Galerię Wileńską. W tym roku do programu dołącza również Galeria Mokotów.
– Program stawia, podobnie jak w zeszłym roku, na trzy podstawowe cele: społeczny, wewnętrzny i zewnętrzny. Pierwszy z nich to pomoc w znalezieniu zatrudnienia wśród młodych osób, drugi cel obejmuje zaangażowanie wielu spośród pracowników firmy we wspólne działania, natomiast trzeci wpływa na wzmocnienie pozytywnych relacji z naszymi partnerami: najemcami, dostawcami, kontrahentami oraz lokalnymi instytucjami – mówi Marta Chojnacka, dyrektor Galerii Wileńskiej.


W ramach inicjatywy zaplanowano szkolenia skierowane do młodych ludzi w wieku do 30 lat, które odbędą się w terminie od 21 do 23 maja. Pracownicy Unibail-Rodamco włączą się w szereg działań, przewidzianych dla przyszłych pracowników, na zasadzie wolontariatu.

Edukacja i zawodowy rozwój

– 9 kwietnia ruszyła rekrutacja na szkolenia, do 11 maja osoby chętne mogą zarejestrować się na platformie: www.pracujznami.com.pl. Planujemy przeszkolić nawet około 100 osób. Podczas szkoleń, trwających minimum sześć godzin w kilkuosobowych grupach, odbędą się m.in. rozmowy z doradcami zawodowymi, zostaną przedstawione oferty pracy od naszych najemców biorących udział w projekcie, a także rozmowy rekrutacyjne, które również będą miały miejsce 25 maja podczas Targów Pracy – dodaje Marta Nowicka, dyrektor Galerii Mokotów.
Struktura warsztatów obejmie takie zagadnienia, jak komunikacja, obsługa klienta, ale także oprowadzenie po galeriach, a w szczególności zapoznanie z ofertą najemców-partnerów programu, którzy zaoferują miejsca pracy dla przyszłych pracowników. Obecnie udział w projekcie w Galerii Mokotów zadeklarowały marki Tokyo Sushi, Super Prezenty, Wrap Me, Salad Story, Wittchen, Księgarnia Świat Książki, Play, Pasmanteria Bocian, North Fish, Carrefour, Starbucks, Hexeline, Peek&Cloppenburg, McDonald's, Olsen, Go Sport, Courir, Solid Security, Amlux i Veolia.
Finalnie pracę w warszawskich galeriach ma znaleźć co najmniej 60 osób na minimum sześć miesięcy. Partnerstwo w projekcie na Mokotowie zadeklarowały: Dom kultury KADR, Fundacja Innowacja i Wiedza oraz Centrum Edukacji Liderskiej.

Zatrudnienie skrojone na miarę

Oferta pracy będzie zróżnicowana, począwszy od branż takich, jak sprzedaż detaliczna, catering, ochrona, sprzątanie, dostawy i logistyka. Jednym z kluczowych elementów programu będzie włączenie się w ramach wolontariatu pracowników Unibail-Rodamco, którzy zaangażują się w organizację szkoleń i Targów Pracy.
Program jest już szeroko komunikowany, w tym w kanałach cyfrowych obu Galerii, w komunikacji miejskiej oraz poprzez ulotki dystrybuowane w lokalnych urzędach i szkołach. Cała inicjatywa została objęta patronatami Burmistrza Dzielnicy Praga-Północ oraz Burmistrza Dzielnicy Mokotów.

Tysiące miejsc pracy dla młodych

W 2017 roku w 15 krajach w ramach programu „UR for Jobs”, we wszystkich regionach, w których operuje Unibail-Rodamco, 441 młodych osób uzyskało łącznie 18 000 godzin szkoleń. 56 procent uczestników, czyli aż 250 osób, znalazło zatrudnienie albo rozpoczęło naukę, która pozwoli im uzyskać odpowiednie kwalifikacje. To ważna inicjatywa społeczna, bowiem w Europie aż 20 procent młodych ludzi do 25. roku życia jest bezrobotnych.
Docelowo, do końca 2020 roku, program „UR for Jobs” ma być wdrożony we wszystkich centrach handlowych Unibail-Rodamco, których obecnie w całej Europie jest 67. Założeniem projektu jest kreowanie co roku aż 1 000 nowych miejsc pracy.

ip

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama