zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Staż to dopiero początek. Ruszyła rekrutacja na wakacyjny program stażowy w Comarchu

poniedziałek, 01-04-2019 (00:00:00) | komentarze (0)


Jak zdobyć doświadczenie zawodowe jeszcze w trakcie studiów? W jaki sposób rozpocząć swoją przygodę z najnowszymi technologiami? Odpowiedź jest prosta. Warto zacząć swoją karierę od udziału w praktykach i stażach studenckich. Do 23 kwietnia trwa rekrutacja na wakacyjne płatne staże w Comarch, które odbywać się będą od 1 lipca do 30 września 2019 w 12 polskich miastach.

staże w Comarch

Wakacyjny staż IT w Comarch dedykowany jest słuchaczom co najmniej drugiego roku studiów kierunków informatycznych i pokrewnych. W 2019 roku ponownie mogą aplikować oni na profil programistyczny (w technologiach Java, .Net, C/C++, bazy danych oraz front-end), embedded, inżynier systemowy oraz telekomunikacja.

Nie brakuje także nowości. - Po raz pierwszy studenci mają do wyboru profil związany z Artificial Intelligence i Machine learning. Na stażu AI/ML dowiedzą się m.in. jak tworzyć algorytmy uczenia maszynowego, analizować i modelować dane, ewaluować oraz testować przygotowane modele, a także integrować je z innymi rozwiązaniami – Paulina Bis, specjalista ds. rekrutacji i koordynator programu.

Wśród aplikujących poszukiwani będą także studenci zainteresowani realizacją projektów z obszaru cyber security (testy penetracyjne, secure software development lifecycle, prace developerskie).

Także dla projektantów

W tym roku po raz kolejny studenci zafascynowani tematyką UX będą mieli okazję podczas trzymiesięcznego stażu rozwijać swoje kompetencje w tej dziedzinie. Czekają na nich wyzwania polegające na projektowaniu realnych produktów z konkretnych branż np.  bankowości czy telemedycyny od strony UX/UI.

Od kandydatów wymaga się przede wszystkim umiejętności myślenia analitycznego, wyciągania wniosków na bazie dostarczonych danych, chęci działania, obserwacji rynku i oczywiście „intuicji projektowej” – czyli gotowości do podejmowania decyzji projektowych.

Najmilej ze stażu w Comarch wspominam ten moment, w którym przestałam myśleć, że to, co robię mnie przerasta i poczułam się w tym swobodnie i dobrze- Justyna Sołtys, stażystka w 2017 roku, która obecnie pracuje jako UX Designer w firmie Comarch.

Zarówno podczas stażu, jak i pracując w Comarch czasem trzeba być wojownikiem,  ale takim z sercem i z intuicją!  Praca projektanta to praca na styku wielu obszarów - pracujemy z biznesem, analizą, klientem, developmentem. Poszukujemy wspólnych rozwiązań, które będą odpowiedzią na potrzeby ludzi. Dużo rozmawiamy, analizujemy, by jak najwięcej zrozumieć. Każdorazowo jest to nowe doświadczenie i ta różnorodność zapewnia nam rozwój – dodaje

Jak aplikować?

W zależności od wybranego przez siebie profilu studenci będą mogli uczestniczyć w wakacyjnym programie Comarch w jednym z 12 oddziałów firmy (Białystok, Bielsko-Biała, Gdańsk, Gliwice, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań, Rzeszów, Warszawa, Wrocław).

Zgłoszenia można przesyłać do 23 kwietnia. Wystarczy wypełnić formularz i załączyć CV na stronie l https://kariera.comarch.pl/staze/. Wybrani kandydaci zostaną zaproszeni na test kwalifikacyjny z technologii IT, a w przypadku projektantów do udziału w rozmowach. Najlepsi z nich otrzymają zaproszenia do udziału w trzymiesięcznym stażu, który potrwa od początku lipca do końca września.

Co wyróżnia staż w Comarchu?

W trakcie trzech miesięcy spędzonych w Comarch studenci będą brali udział w realizacji konkretnego projektu. Poszczególne kilkuosobowe zespoły otrzymają zadania obejmujące takie etapy jak analiza problemu, zaprojektowanie i zaprogramowanie rozwiązania oraz wdrożenie skończonego projektu, a nad ich pracą czuwać będą doświadczeni opiekunowie.

Oprócz wynagrodzenia za każdy miesiąc stażu uczestnicy będą mogli także skorzystać z 5 dni urlopu.

Bo staż to dopiero początek

Dla większości  studentów udział w wakacyjnym programie Comarch będzie początkiem pracy przy projektach związanych z najnowszymi technologiami, a także początkiem dłuższej współpracy z firmą. Warto dodać, że w 2018 roku aż 78% stażystów otrzymało szansę na dalszy rozwój swojej kariery w strukturach Comarch.

Jak wyglądało to w przypadku Piotra Janasa, stażysty w 2005 roku, a obecnie dyrektora sektora IoT w Comarch? – Z pewnością dużym wyzwaniem była łączenie zajęć na uczelni z pracą. W moim przypadku wystarczyło trochę silnej woli i dobrej organizacji.  Oczywiście duża w tym zasługa elastycznych godzin pracy, dzięki którym mogłem połączyć obowiązki zawodowe z życiem studenckim.

Wiedziałem, że podjęcie pracy w Comarch pomoże mi jeszcze bardziej rozwinąć praktyczne umiejętności programistyczne i na dobre rozpocząć karierę profesjonalnego programisty. Dodatkowo okazało się, że będziemy mieć możliwość rozwijania projektu stażowego i dlatego zdecydowałem się na rozwiązanie praktyczne i pozostanie w Comarch. Dziś odpowiadam za projekty Internetu Rzeczy – w tym obszarze cięgle bardzo dużo się zmienia i powstają nowe technologie oraz modele biznesowe. Tworzymy kompletne urządzenia elektroniczne, a także oprogramowanie serwerowe, które „komunikuje się” z nimi  - Piotr Janas.

#staztodopieropoczatek

 Artykuł Partnera

fot. materiały prasowe Comarch

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama