zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Sto staży w polskich firmach czeka na studentów i absolwentów uczelni

poniedziałek, 11-05-2015 (00:00:00) | komentarze (0)


100 płatnych staży w najlepszych polskich firmach czeka na studentów i absolwentów poniżej 30. roku życia. Staże, oferowane w ramach Programu Kariera Polskiej Rady Biznesu, dotyczą 19 branż m.in. badań, finansów, HR, kontroli jakości, logistyki czy reklamy. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 maja.

Osoby, które chcą skorzystać z programu powinny wejść na stronę www.programkariera.pl, wybrać interesującą praktykę, rozwiązać zadanie problemowe związane z wybraną branżą i przesłać zgłoszenie do 15 maja 2015 roku.

W tegorocznej edycji Programu Kariera ofertę stażową, przygotowały 34 firmy członków Polskiej Rady Biznesu, m.in. Amica, Bakalland, Black Lion, Com40 Limited, Curtis Develoment, DDB&tribal, Ergo Hestia, Greenberg Traurig, Group One, LSW, Kulczyk Investments, Legia Warszawa, mBank, Pelion Healthcare Group, Polpharma, PZU, Weil Gotshal & Manges. Lokalizacje staży zależą od siedziby firmy i jej oddziałów, które znajdują się na terenie całej Polski. Studenci i absolwenci mogą odbyć staż m.in. w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Katowicach czy Krakowie.

Prezes spędzi jeden dzień ze stażystami

- Chcielibyśmy, aby Program Kariera był najlepszym jakościowo płatnym programem stażowym w Polsce - zaznacza wiceprezes Polskiej Rady Biznesu i inicjator Programu Kariera Marian Owerko. - Staramy się, aby każdy z prezesów spędził ze swoimi stażystami jeden dzień, popracował z nimi, porozmawiał. Potem będziemy zbierać i ogłaszać publicznie oceny tych prezesów. Wszystko po to, aby szefowie największych firm w Polsce zrzeszeni w PRB osobiście zaangażowali się w zapewnienie wysokiej jakości naszych staży - dodaje.

Program każdego ze staży jest szczegółowo opracowany, aby przed młodymi ludźmi stawiać wzrastające wyzwania biznesowe, pozwalające zastosować zdobytą wiedzę w środowisku biznesowym oraz skonfrontować własne wyobrażenia z realnym światem. Każdy staż ma swojego opiekuna - mentora, na którego wsparcie i wiedzę stażysta zawsze może liczyć. W ramach każdego stażu uczestnika czeka również kilka godzin przepracowanych wspólnie z szefem firmy.

- Udział w Programie Kariera to dotychczas najlepsze doświadczenie zawodowe, jakie miałam okazję zdobyć. Dzięki odbytym praktykom, od podszewki poznałam obszar zasobów ludzkich, który mnie najbardziej interesuje, czyli rekrutację pracowników - mówi laureatka Programu Kariera Małgorzata Wiśniewska. - W Programie najbardziej cenię sobie wsparcie mentora, na którego zawsze mogłam liczyć, i który dzielił się ze mną swoją wiedzą. Niemniej istotne było umożliwienie mi uczestnictwa w każdym etapie rekrutacji, od tworzenia ogłoszeń po zatrudnianie pracowników - dodaje.

Polska Rada Biznesu jest Stowarzyszeniem zrzeszającym prezesów i właścicieli największych polskich i działających w Polsce firm międzynarodowych.

PAP - Nauka w Polsce

Fot. pixabay.com

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

FB dlaMaturzysty.pl reklama