zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Stress interview, czyli gdy rekruter jest niemiły

piątek, 16-08-2013 (00:00:00) | komentarze (0)


Czy podczas którejś z rozmów kwalifikacyjnych mieliście wrażenie, że rekruter próbuje wyprowadzić was z równowagi? Jast nieuprzejmy, lekceważy was, czy otwarcie krytykuje? Najprawdopodobniej mieliście do czynienia z tzw. stress interview.

W dzisiejszej gospodarce o spokojnej i zarazem dobrze płatnej pracy mogą marzyć nieliczni. Większość stanowisk, szczególnie tych nieszeregowych, związanych jest z dużą dynamiką pracy, koniecznością bycia asertywnym, zorganizowanym, i odpornym na stres. By już w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej zbadać te cechy charakteru kandydata, wiele firm, szczególnie korporacji, stosuje nową metodę, zwaną stress interview. W zależności od wymaganych na stanowisko cech, badana jest reakcja kandydata na dane zachowanie rekrutera. Tu nie jest w cenie pokorne przytakiwanie - owszem, istotne jest opanowanie i wytrwałość, jednak pewność siebie to główny badany atut. Zazwyczaj kandydat, który pozytywnie przechodzi tę część rozmowy, jest informowany przez rekrutera o tym, co właśnie nastąpiło, i już w normalnej atomosferze odbywa się rozmowa o szczegółach pracy i wynagordzenia. Firmy coraz większy nacisk kładą podczas rozmów kwalifikacyjnych na badanie cech miękkich. Coraz większe szanse na wysokie stanowiska mają więc teraz osoby z wykształceniem humanistycznym. Jak mówią ludzie zajmujący się rekrutacją - z powodu popularyzacji wyższego wykształcenia poszukiwane są obecnie osoby nie z dużą wiedzą, bo tą można nabyć w procesie wdrażania się do pracy na danym stanowisku, lecz z właściwymi cechami charakteru - kreatywnością, asertywnością, umiejętnością wpływania na innych i radzenia sobie z sytuacjami stresowymi.

Marcelina Szondelmajer

(marcelina.szondelmajer@dlastudenta.pl)

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama