zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Studiujesz za granicą? Polskie firmy mają dla ciebie ofertę

piątek, 22-05-2015 (00:00:00) | komentarze (0)


Studenci i absolwenci zagranicznych uczelni będą mogli odbyć staże w ważnych firmach i instytucjach w Polsce. W programie "Go4Poland. Wybierz Polskę" Fundacji Giełdy Papierów Wartościowych wziąć może udział 1000 osób w ciągu czterech lat.

- To jest wielki sukces naszego kraju, że młodzi Polacy mają otwartą drogę, by kształcić się na najlepszych światowych uczelniach. Ale ich umiejętności zdobyte za granicą powinny być wykorzystywane w Polsce. W ramach programu >>Go4Poland. Wybierz Polskę<< w ciągu czterech najbliższych lat staże w wybranych polskich firmach, m.in. spółkach Skarbu Państwa, odbędzie około 1 tys. osób – powiedział minister Skarbu Państwa Włodzimierz Karpiński.

Program zakłada dotarcie do 10 tys. polskich studentów zagranicznych uczelni, wyselekcjonowanie kandydatów i zaproszenie na staże w spółkach giełdowych i jednostkach administracji publicznej 1000 osób w ciągu czterech lat. Start programu planowany jest na wrzesień tego roku. Jego organizatorem jest Fundacja Giełdy Papierów Wartościowych, przy wsparciu Ministerstwa Skarbu Państwa i Giełdy Papierów Wartościowych.

"Jest dla was mejsce w Polsce"


Dzięki honorowym patronatom premier rządu Ewy Kopacz oraz Ministerstwa Skarbu Państwa młodzi ludzie będą mieć możliwość odbycia staży również w kluczowych jednostkach administracji publicznej, co stwarza im możliwość zdobycia unikalnego doświadczenia.

- Chcemy dać młodym ludziom wyraźną zachętę – polscy pracodawcy na was czekają. Jest dla was miejsce w Polsce – podkreślił minister skarbu.

- Młodzi Polacy są coraz bardziej mobilni, kształcą się i zdobywają doświadczenie zawodowe na całym świecie. Obecnie poza granicami kraju studiuje ponad 21 tys. Polaków. Chcielibyśmy, żeby zdobytą na najlepszych zachodnich uczelniach wiedzę mogli z sukcesem wykorzystywać w kraju. Na warszawskiej giełdzie jest notowanych ponad 900 spółek. Chcemy im ułatwić dostęp do wiedzy i doświadczenia młodych ludzi - powiedział Prezes Zarządu GPW Paweł Tamborski.

PAP - Nauka w Polsce

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama