zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Umarł na stażu. Nie zauważyli

środa, 21-08-2013 (00:00:00) | komentarze (0)


21-letni student z Niemiec Moritz Erhardt zmarł na stażu w banku inwestycyjnym Bank of America Merrill Lynch w Londynie. Pracował trzy dni bez przerwy na sen.

Moritz studiował ekonomię w Koblencji, a podczas przerwy wakacyjnej odbywał siedmiotygodniowy staż, podczas którego ciężko pracował na możliwość dalszego zatrudnienia w banku. Przez trzy dni z rzędu pracował od ósmej rano do szóstej rano następnego dnia rano, wracał do domu wziąć prysznic i znów ruszał do pracy. Organizm w końcu nie wytrzymał tego tempa i student zmarł podczas jednej z nielicznych przerw w harówce. W banku zauważono to jednak dopiero po trzech dniach i wówczas podjęto jego poszukiwania. Moritza znaleziono zmarłego w akademiku, w którym mieszkał.

Współlokator studenta jest przekonany, że przyczyną jego śmierci było przepracowanie. - Pracował przecież w banku inwestycyjnym - mówi, a jego wersję potwierdzają znajomi z pracy. Jeden z nich powiedział, że nie spał osiem nocy przez dwa tygodnie. Młodzi stażyści pracują w bankach 110 godzin tygodniowo, co daje 18 godzin dziennie łącznie z sobotą - to wszystko, aby zarobić 2700 funtów miesięcznie. Stała praca oferowana jest tylko najbardziej wytrwałym.

JUR/gazeta.pl

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama