zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

W których miastach najłatwiej znaleźć pracę?

piątek, 21-02-2014 (00:00:00) | komentarze (2)


Średnia liczba kandydatów na jedno stanowisko w 50 największych miastach Polski to 15.6 – wynika z badania rynku przeprowadzonego przez wyszukiwarkę ofert pracy Adzuna.pl. Gdzie panuje najlepsza, a gdzie najgorsza sytuacja?

Poszukujący pracy powinni kierować się w stronę Poznania, Krakowa i Katowic, gdzie mniej osób ubiega się o jedno stanowisko. Najgorsza sytuacja panuje we Włocławku. Tam o jedno stanowisko bije się średnio blisko 57 chętnych.

Dla porównania - w Wielkiej Brytanii o jedno stanowisko ubiega się średnio 1.6 kandydatów, 5.5 we Francji, 5.9 w Rosji oraz 7.1 w Niemczech

Według badania, najwięcej ofert pracy jest w finansach i IT. Prawie 20% wszystkich dostępnych ofert pochodzi z tych sektorów. Służba zdrowia oraz gastronomia i hotelarstwo wypadają w porównaniu najgorzej – każda z tych branż oferuje niewiele ponad 1% wszystkich dostępnych stanowisk.

Zobacz najlepsze i najgorsze miasta do znalezienia pracy>>

MAS

Fot. Krzysztof Zatycki

GALERIA ZDJĘĆ: Ilu kandydatów na jedną ofertę pracy?(10)
 • Najlepsze miasta na znalezienie pracy
 • Najlepsze miasta na znalezienie pracy
 • Najlepsze miasta na znalezienie pracy
 • Najlepsze miasta na znalezienie pracy
 • Najlepsze miasta na znalezienie pracy

Komentarze, opinie, wypowiedzi (2)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię
 • Szukam Pracowników [0]

  Zgadzam się z postem wyżej, Sam zajmuje się rekrutacją dla Firmy telemarketingowej, gdzie miejsc jest więcej niż osób chętnych, w dodatku jeśli ktoś już złoży swoje CV to i tak nie przychodzi na spotkanie, co mnie bardzo dziwi w kontekście "bezrobocia"... Jeśli jednak znajdzie się ktoś kto szuka pracy, zapraszam do przesłania swojego CV na adres mailowy: rekrutacja.bydgoszcz@optimopolska.com Pozdrawiam!

  Szukam Pracowników, 2014-02-21, 14:48:50
 • Praca jest [0]

  Praca jest przecież. Studentom, zwłaszcza dziennym mogę polecić taką opcję: http://www.praca.pl/konsultant-telefoniczny_393592.html Koleżanka pracuje w rekrutacji, mówi, że wręcz problem z ilością CV.

  etam, 2014-02-21, 11:08:45

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama