zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Wszystko, co musisz zrobić, zanim zaczniesz układać diety

piątek, 11-09-2020 (00:00:00) | komentarze (0)


Osoby, które nie miały nigdy do czynienia z układaniem jadłospisów, bardzo często uważają, że jest to jedynie wrzucenie kilku dań i produktów tak, aby do siebie pasowały. Nic bardziej mylnego. Układanie jadłospisów to także przygotowania, które dietetyk prowadzi samodzielnie, lub wraz z Pacjentem. Co wchodzi w ich skład?

praca dietetykaCo musi przygotować Pacjent, a co dietetyk?

Nie ulega wątpliwości, że zarówno Pacjent, jak i dietetyk muszą być odpowiednio przygotowani do nawiązania współpracy. Ze strony Pacjenta będzie to przede wszystkim zbiór informacji na temat jego stanu zdrowia, produktów lubianych, nielubianych, alergizujących oraz wywołujących nietolerancje, ale także dzienniczek żywieniowy, który powinien zostać dołączony do wywiadu.

Jeśli chodzi zaś o dietetyka, to mówimy tu o zestawie narzędzi oraz wiedzy, którą przekuje on w realne efekty współpracy.

Wywiad i kalkulatory dietetyczne

Mając na celowniku otworzenie własnej działalności oraz pracę z Pacjentem musisz przygotować wcześniej swój własny wywiad, który pozwoli Ci uzyskać od Pacjenta jak największą ilość informacji na temat jego osoby, sposobu dotychczasowego odżywiania oraz wymienionych w poprzednim podpunkcie preferencji, co do produktów.

Pamiętaj, aby wywiad był jak najbardziej uniwersalny, abyś nie musiał za każdym razem gruntownie go przebudowywać. Otrzymane w wywiadzie informacje przekuj na wartości, które posłużą Ci w obliczaniu zapotrzebowania dla danego Pacjenta.

Bardzo przydatnym narzędziem okazują się kalkulatory dietetyczne, których aktualnie w sieci znajduje się mnóstwo. Przy wyborze narzędzia, w którym będą tworzone jadłospisy warto wziąć pod uwagę automatyzację niektórych akcji (jak między innymi obliczenie zapotrzebowania), które i tak trzeba podjąć w pracy dietetyka. Odpowiedni program dla dietetyków, np. Kcalmar.Pro dostępny pod linkiem: https://kcalmar.com/dietetyk/, posiada zintegrowane kalkulatory, które obliczają zapotrzebowania dla Pacjenta na różne sposoby w oparciu o przekazane przez niego dane.

Jaki program dla dietetyków wybrać?

Przyglądając się bliżej programom do układania jadłospisów, które obecne są na polskim rynku, dochodzimy bardzo często do wniosku, że wybór jest dosyć szeroki. Sięgamy wówczas po poradę do znajomych dietetyków bądź na grupach na Facebooku. Zdania są jednak podzielone, a bardzo rolę odgrywa ciągłe wsparcie oraz obsługa klienta. Nie dziwi więc, że firmy, które są na rynku dłużej, znacząco się w tej kwestii wyróżniają. Odpowiedź na potrzeby aktywnych użytkowników zawsze plusuje, a wsparcie techniczne w przypadku, kiedy pojawiają się jakiekolwiek pytania, sprawia, że użytkownicy czują się pewnie.

Aktualnie kreatory jadłospisów podzielić można na te działające bezpośrednio jako program na komputerze oraz te, które znajdują się w chmurze. To drugie rozwiązanie wydaje się zdecydowanie lepsze, ze względu na dostępność aplikacji z każdego urządzenia, które ma dostęp do internetu. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz dokonywać zmian na dietach Pacjentów, nawet będąc na wakacjach!

Mam to wszystko, co dalej?

Jeśli posiadasz już potrzebne Ci narzędzia, to przygotuj także swoje pokłady wiedzy, ponieważ musisz pamiętać o tym, że każdy Pacjent to inny przypadek. Poszerzaj swoje kompetencje, biorąc udział w szkoleniach, kursach oraz webinarach. Dzięki temu usprawnisz swoją współpracę z Pacjentami, zwiększysz jej efekty, a także sprawisz, że Pacjenci będą chętniej polecali Twoje usługi swoim znajomym!

Artykuł Partnera

fot. pixabay.com

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama