zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Wszystko o programie Work and Travel USA

czwartek, 14-02-2013 (00:00:00) | komentarze (0)


Rząd Stanów Zjednoczonych każdego roku oferuje możliwość podróżowania i pracy dla kilkudziesięciu tysięcy studentów z całego świata, w ramach programu Work and Travel.

Obecnie działania Departamentu Stanu USA zmierzają ku transformacji Work and Travel w typowo kulturowy program wymiany międzynarodowej. Do takich zmian można zaliczyć na przykład listę pracę zakazanych wprowadzonych ostatnio w ramach tego programu. Studenci nie mogą pracować m. in. w fabrykach, magazynach, przy niebezpiecznych substancjach chemicznych, jako opiekunka do dzieci, pomoc domowa. Nie można także podjąć pracy przy bezpośrednim kontakcie z klientem (takich jak personel medyczny, salony tatuażu, salony piękności). Ma to zdecydowanie swoje pozytywne strony. Działania Departamentu Stanu zmierzają to podkreślenia oraz przypominania elementu kulturowo - edukacyjnego programu Work and Travel oraz zwiększenia jego bezpieczeństwa. Desygnowane przez Departament Stanu amerykańskie organizacje sponsorujące są zobowiązane sprawdzić każdą ofertę oraz zadbać o regularny kontakt z uczestnikiem, aby mieć pewność, że pracuje w godnych warunkach oraz uczestniczy w życiu kulturalnym podczas swojego pobytu w Stanach. Także nie jest już dostępna forma programu typu Sponsorship kiedy student zdany tylko na siebie jechał i szukał pracy na miejscu. Każdy uczestnik musi mieć zapewnioną pracę przed wyjazdem do USA. Osoba bez potwierdzonej oferty pracy nie otrzyma wizy J1.

Korzyści wynikające z udziału w programie Work and Travel:

- Nawiązanie znajomości z i przyjaźni z masą ciekawych ludzi z różnych zakątków globu. Powrót do kraju ze wspomnieniami na całe życie.
- Podróżowanie po Stanach Zjednoczonych! Wielki Kanion lub słynne Miasto Aniołów? A może Nowym Jork? Nic nie stoi na przeszkodzie. Po zakończeniu pracy jest możliwość podróżowania po USA, a być może także uda się zahaczyć o Kanadę!
- Praca w amerykańskim środowisku. Możliwość poznania amerykańskiej kultury i stylu życia.
- Żaden kurs językowy w polskiej szkole nie zastąpi wyjazdu do USA oraz bezpośredniego kontaktu z językiem angielskim. Nie ma intensywniejszego kursu angielskiego. Bez jego znajomości jest ciężko nawet o pracę w Polsce. Możliwość połączenia kursu z pracą, przyjemnością i podróżami!
- Sprawdzian samego siebie w różnych sytuacjach także tych stresujących. Niezależność, otwartość, odwaga.
- Na pewno też przybędzie trochę gotówki!
- Atrakcyjny dodatek do CV! Niech przyszły pracodawca zobaczy, że wakacje były spędzone aktywnie pracując w innym kraju. Na pewno doceni doświadczenie i otwartość na inne kultury.
Oczywiście uczestnik nie może zapomnieć, że mimo wszystko jedzie do pracy. Amerykański pracodawca będzie wymagał sumienności oraz efektywnej pracy. Na pewno będą momenty kiedy znudzenia i zmęczenia. Nikt nie może obiecać, że zawsze będzie pięknie i różowo. Ale wszystko zależy od nastawienia! Jeśli będzie ono pozytywne to na pewno będą to niezapomniane wakacje.

Foster SIS posiada bazę  w różnych stanach na wschodnim i zachodnim wybrzeżu. Należy być otwartym na różne wyzwania, ale także na to co proponują amerykańscy pracodawcy i sponsorzy.

W ofercie można także znaleźć oferty programu na Alasce. W pięknej scenerii jest możliwość pracy w hotelach, resortach. Już niekoniecznie przy rybach i łososiach jak bywało to w latach poprzednich.

Maksymalny czas trwania programu Work and Travel to cztery miesiące z dodatkowymi 30 dniami przeznaczonymi na podróżowanie z tym, że uczestnicy muszą pamiętać, że powinni wrócić do kraju, aby móc rozpocząć naukę w terminie przyjętym przez uczelnię.

Większość oferowanych pozycji w ramach programu Work and Travel to prace sezonowe w branży turystycznej, rozrywkowej, gastronomicznej lub sprzedaży detalicznej. Obowiązki mogą obejmować przygotowanie żywności, sprzedaż upominków, sprzedaż biletów, obsługę klientów itp.

W ofercie programu Work and Travel jest także dostępna opcja Independent czyli dla osób, które już mają swojego pracodawcę. Muszą tylko uzyskać promesę wizową od fundacji aby otrzymać wizę J1. Fundacja zweryfikuje ofertę przedstawioną przez uczestnika. Studenci zainteresowani opcją Independent muszą się zapoznać z listą prac zabronionych przez Departament Stanu dostępną między innymi na stronie Foster SIS.

Źródło: www.jobster.pl

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama