zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Wyjątkowych ludzi rekrutują wyjątkowe dziewczyny

piątek, 07-10-2016 (00:00:00) | komentarze (0)


Mówi się, że nigdy nie będziesz miał okazji zrobić pierwszego wrażenia po raz drugi! Beata Jeneczek i Agata Szymaniuk - nasz rekrutacyjny duet wie o tym doskonale, dlatego wrażenia naszych kandydatów po spotkaniu rekrutacyjnym z Nimi są wyjątkowe! Profesjonalizm, zaangażowanie i przyjazne nastawienie Dziewczyn do naszych kandydatów sprawia, że są oni oczarowani światem Costa Coffee już od samego początku!

O candidate experience i pracy rekuterek w Costa Coffee porozmawialiśmy z Beatą i Agatą. Zapraszamy Was do lektury!

Jak to jest być łowcą talentów na rynku pracy? Czy to trudne zadanie?
ASZ: Na pewno jest to wyzwanie, ale myślę, że świetnie dajemy sobie z nim radę!
BJ: Trzeba działać szybko i skutecznie zarazem. Często też musimy dostosowywać się do kandydatów – musimy nadawać z nimi na tej samej fali.

A kiedy wiecie,  z którym kandydatem nadajemy na tej samej fali? Czyli jakich kandydatów poszukujecie?
ASZ: Poszukujemy osób, które będą miały fun z pracy z nami.

A jak rozpoznać takie osoby?
ASZ: To słychać już podczas rozmowy telefonicznej. Niektórzy kandydaci bardzo entuzjastycznie reagują na kontakt z naszej strony, a ich uśmiech da się wyczuć nawet przez słuchawkę! Bardzo często mówią, że nas znają, odwiedzają i chcieliby być częścią naszego zespołu. Wtedy wiemy, że taki kandydat nie złożył CV do nas przypadkowo – a takich świadomych kandydatów mamy coraz więcej! To jest super, bo to znaczy, że młodzi ludzie wybierają markę COSTA COFFEE i nasz zespół - i to z nami chcą pracować.
BJ: I pasjonaci kawy – to też osoby, które na pewno się u nas odnajdą. Bardzo często kawa jest obszarem ich zainteresowań: eksperymentują z nią w domowym zaciszu, śledzą filmiki na YouTube, a przychodzą do nas, bo chcą dalej zgłębiać świat kawy i zostać profesjonalnym Baristą, a my możemy im to zapewnić.

To jak najlepiej trafić do takich kandydatów?!
ASZ: W dużej mierze są to Goście naszych kawiarni! Myślę, że nawet ok 90% naszych kandydatów odwiedza nasze kawiarnie. Znają je, obserwują i decydują się by do nas zaaplikować, widząc jak fajną mamy atmosferę w zespołach.
BJ: Często są to też osoby z polecenia – mają znajomych, którzy u nas pracują, więc od Nich wiedzą, jak wygląda praca w naszym zespole. Zresztą młodzi mają szerokie sieci kontaktów i często polegają na opiniach swoich znajomych. Nasi Pracownicy są naszymi największymi Ambasadorami!

To już wiemy, jakich kandydatów najbardziej sobie cenimy. To teraz pytanie o rekrutera: najważniejsze cechy rekrutera według Was to…?
ASZ: Otwartość. Chęć poznawania nowych ludzi, bo na tym nasza praca się opiera.
BJ: Ja bym też dodała takie wewnętrzne opanowanie i czasami poker face (śmiech). No i trzeba być człowiekiem! Nie budować barier, tylko traktować kandydata jak partnera!
ASZ: Tak. Ja na przykład zawsze podczas rozmowy opowiadam też o sobie, aby kandydat wiedział z kim ma do czynienia. I zawsze jestem uśmiechnięta! Skoro oczekujemy od naszych kandydatów uśmiechu, to Oni też mają prawo go od nas oczekiwać.
BJ: Kandydaci powinni wyjść ze spotkania z nami z dobrymi wrażeniami, dobrze nas zapamiętać.

Dziewczyny, rekrutujecie wszystkich Baristów w Warszawie. Jak to jest znać wszystkich Pracowników Kawiarni w mieście?
ASZ: To jest ekstra, bo jak poruszamy się po mieście, bywamy w kawiarniach i Ich spotykamy, to Oni nas pamiętają! A my Ich! Na przykład na naszym Hollywood Summer Party miałam okazję spotkać wielu Baristów, których zatrudniałam, a teraz mogłam się z nimi bawić na wspólnej imprezie. Albo jak jestem w kawiarni, to Bariści pamiętają moje imię. Zawsze też pytam, jak Im się pracuje. Cenię sobie relacje, które budujemy już od początku procesu rekrutacyjnego. Jesteśmy przecież pierwszymi osobami w firmie, które poznają. Zawsze też mówimy, że mogą liczyć na naszą pomoc, jak taka będzie potrzebna.
BJ: Zawsze też jesteśmy dumne, gdy dowiadujemy się, że osoba, którą rekrutowałyśmy jakiś czas temu weszła na ścieżkę rozwoju i dalej buduje z nami swoją karierę. Wiele jest takich przypadków!

A co najbardziej lubicie w swojej pracy?ASZ: Ja wiem! Taki moment zaskoczenia, kiedy spotykam się z kandydatem, a On zaczyna mi o sobie opowiadać. Zwykle są to osoby o ciekawej osobowości, i które robią niesamowite rzeczy, łącząc wiele ciekawych pasji, na przykład jedna z kandydatek miała swoją stadninę koni, a do tego hoduje gady i jeszcze jest pszczelarką! Gdzie ja bym poznała takiego kogoś?!
BJ: Tak, ja też sobie cenię różnorodność osób, które spotykamy. Nigdy nie ma dwóch takich samych rekrutacji. A dodatkowo lubię to, że to nie jest praca stricte biurowa. Dużo się dzieje. A kolejnym plusem jest możliwość bycia w stałym kontakcie z kawiarniami! Bardzo to lubię.
Ile dziennie wykonujecie telefonów z wywiadami?
BJ: Uuuu…z pięćdziesiąt! Czasem mamy tutaj prawdziwe call center!

Śnią Wam się telefony po nocach?
BJ: Myślę, że przez sen mogłybyśmy wyśpiewać cały wywiad telefoniczny. Treść wywiadu telefonicznego znamy lepiej niż inwokację!

Dziewczyny bardzo dziękujemy za to, że poświęciłyście nam Wasz cenny czas! I życzymy oczywiście samych inspirujących i owocnych spotkań z naszymi kandydatami!

 

Costa Team

 

ip

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama