zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Z nimi skutecznie wejdziesz na rynek pracy!

środa, 31-05-2017 (00:00:00) | komentarze (0)


Pierwsza praca to pamiętne wydarzenie w życiu każdego młodego człowieka, dlatego dobrze wybrać ją mądrze i u zaufanego pracodawcy. Z pomocą przychodzą renomowane agencje zatrudnienia takie, jak Work Service, które dysponują setkami różnorodnych ofert w wielu branżach. Osoba, która zwróci się do takiej firmy nie tylko za darmo może dostać propozycję zatrudnienia, ale też ma szansę zdobyć doświadczenie niezbędne w dalszej drodze zawodowej. Nie musi się również martwić o formalności i umowę, która zostanie dana do podpisania już pierwszego dnia pracy.

PIERWSZA PRACA?

• Tylko u sprawdzonego pracodawcy!
• Ustal warunki rozliczenia
• Pierwszego dnia podpisz umowę. Bez niej nie wolno zaczynać pracy.

Jednym z problemów osób szukających swojej pierwszej pracy jest brak doświadczenia, którego wymagają pracodawcy. Wielu zadaje sobie pytanie - jak znaleźć zatrudnienie skoro do tej pory nigdzie nie pracowałem? Odpowiedź jest prosta – trzeba przyjść do agencji zatrudnienia, najlepiej takiej, która ma ugruntowaną pozycję na rynku. Resztę oni zrobią za Ciebie.

Szeroki dostęp do ofert z wielu branż

Ogromnym atutem agencji działających na rynku od lat jest szeroki dostęp do ofert z różnych branż. Umożliwia to współpraca z wieloma firmami działającymi w Polsce, zarówno tymi międzynarodowymi, jaki i mniejszymi, lokalnymi. To pozwala dostosować ofertę do potrzeb i oczekiwań kandydata. Co więcej, podczas współpracy z agencją pracownik może być zatrudniony u kilku pracodawców. Dzięki temu ma szansę sprawdzić się na różnych stanowiskach, zobaczyć w jakim zawodzie czuje się najlepiej, a także zdobyć doświadczenie w wielu branżach. To niezwykle ważne w kontekście dalszej kariery zawodowej, bo dzięki temu zwiększa swoje możliwości na rynku pracy.

Sprawdzony pracodawca to podstawa

Na rynku agencji zatrudnienia w Polsce działa ponad 7 tys. firm. Wybór tych największych i sprawdzonych pozwoli uniknąć rozczarowań, a nawet oszustwa. Przede wszystkim należy pamiętać, że pracownikowi powinna być pierwszego dnia przedstawiona umowa z jasno określoną formą zatrudnienia oraz wynagrodzeniem. Bez jej podpisania nie wolno zaczynać pracy! Należy również ustalić dzień, w którym co miesiąc będzie wypłacana pensja. Uczciwe agencje tych terminów sumiennie przestrzegają. Pracownik powinien mieć też jasność, w jaki sposób jest wynagradzany  - za godzinę, za dzień, za miesiąc czy od wykonanej pracy w formie prowizji. Dzięki spełnieniu tych kilku podstawowych zasad będzie można uniknąć niechcianych nieporozumień, a pierwsza praca z przyjemnością będzie wspominana w kolejnych latach.
 
Umowa z agencją to umowa oskładkowana

Umowa o pracę tymczasową, którą oferują agencje zatrudnienia ma tą zaletę, że niewiele różni się od etatu. Pracownik może liczyć na odprowadzane składki na ubezpieczenie zdrowotne oraz społeczne, dzięki czemu zbiera pieniądze na przyszłą emeryturę. Przysługuje mu też prawo do płatnego urlopu oraz zwolnienia. Co więcej, wynagrodzenie osoby zatrudnionej przez agencje będzie dokładnie takie samo, jak pracownika, który ma podpisaną umowę bezpośrednio z pracodawcą. Różnica w porównaniu z etatem wynika z czasu, na jaki zawierana jest umowa. W ten sposób można znaleźć zatrudnienie na maksymalnie 18 miesięcy.

ip

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

FB dlaMaturzysty.pl reklama