zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Zabraknie pracy dla 110 tys. absolwentów!

czwartek, 14-06-2012 (00:00:00) | komentarze (0)


W końcu czerwca na rynku pracy pojawi się ponad pół miliona absolwentów różnego typu szkół, którzy zaczną szukać płatnego zajęcia. Ok. 110 tys. spośród nich nie ma na co liczyć - donosi "Dziennik Gazeta Prawna".

W czerwcu tysiące młodych osób zaczną szturmować urzędy pracy z nadzieją, że otrzymają skierowanie na staż lub dostaną środki na stworzenie własnego biznesu. Jak wylicza "DGP", 110 tys. absolwentów skorzysta ze staży, kolejnych 30 tys. osób będzie mogło liczyć na wsparcie na stworzenie własnego biznesu. Część absolwentów wskoczy na etaty po 150 tys. osób, które przejdą na emeryturę lub rentę. Eksperci twierdzą też, że w gospodarce przybędzie ok. 100 tys. miejsc pracy (wliczając w to szarą strefę).

Oznacza to, że wciąż zabraknie pracy dla 110 tys. tegorocznych absolwentów. Zasilą oni szeregi bezrobotnych albo wyjadą za granicę.

Zdaniem gazety, mogłoby pomóc, gdyby uwolniono środki z Funduszu Pracy, który służy finansowaniu różnych metod walki z bezrobociem. Znajduje się na nim 5 mld zł.

MAS/Dziennik Gazeta Prawna

Fot. Łukasz Bera

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama