zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Zaczynamy pracować w wieku 22 lat. "To za późno"

poniedziałek, 02-06-2014 (00:00:00) | komentarze (0)


- Nasza młodzież zbyt późno zaczyna swoją przygodę z pracą – pisze poniedziałkowa “Gazeta Wyborcza” powołując się na badanie TNS Polska. Młodzi Polacy pierwszą pracę zaczynają w wieku 22 lat, dwa lata później niż europejscy rówieśnicy.

- Młodzi idą na studia trochę z automatu. Nauczyliśmy się traktować szkolnictwo wyższe niemal jak obowiązkowy etap edukacji, chociaż wiemy, że na przestrzeni ostatnich lat przestało cokolwiek gwarantować - komentuje Joanna Skrzyńska z TNS Polska.

Na dodatek, wielu rodziców woli dawać swoim dzieciom kieszonkowe niż pomóc im w znalezieniu lekkiej dorywczej pracy na wakacje.

Efekt? - Młode osoby nie potrafią pracować w grupie, są mało samodzielne. Dodatkowo ich oczekiwania odnośnie do tempa rozwoju kariery czy wynagrodzenia są oderwane od rzeczywistości - czytamy w "Wyborczej".

MAS/"Gazeta Wyborcza"

Fot. fotolia.pl

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama