zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Zatrudnił Chińczyków, żeby oglądać koty w pracy!

środa, 16-01-2013 (00:00:00) | komentarze (0)


Programista amerykańskiej firmy telekomunikacyjnej Verizon znalazł naprawdę świetny sposób na organizację swojej pracy!

W korporacji pewnego dnia odkryto, że od kilku miesięcy ktoś z Chin regularnie korzysta z VPN (uwiarygodnionym przez login i hasło oraz token RSA), aby móc dostać się do panelu programistów. Kierownictwo Verizonu zauważyło, że dane VPN należały do jednego z pracowników, który wcale nie przebywał w Azji, lecz normalnie pracował w głównej siedzibie firmy.

Analiza dysku twardego programisty ujawniła następujące fakty: otóż postanowił on zastosować outsorcing w stosunku do swoich własnych obowiązków i zatrudnił do jej wykonywania Chińczyków. Pracowali oni za 20% jego wynagrodzenia, podczas gdy jego plan dnia wyglądał tak:

9:00 – Reddit, zdjęcia oraz filmy ze śmiesznymi kotami
11:30 – Lunch
13:00 – Ebay
14:00 – Facebook i LinkedIn
16:30 – wysłanie raportu o postępie prac do kadry zarządzającej.
17:00 – koniec pracy

Co więcej, to wcale nie okazuje sie być wszystko. Tenże programista był jeszcze zatrudniony przy tworzeniu innych projektów w innych firmach i wiele wskazuje na to, że tam również pracowali za niego Chińczycy. Tak skutecznie, że uznano go pracownikiem miesiąca!

JUR (źródło: niebezpiecznik.pl)

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama