zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Zostać liderem zaraz po studiach? Da się!

poniedziałek, 27-06-2016 (00:00:00) | komentarze (0)


Ruszyła wyjątkowa rekrutacja. Wyjątkowa, bo umożliwia objęcie stanowiska kierowniczego od razu po studiach i zarządzania dużym zespołem. Na urodzonych przywódców czeka 60 miejsc.

Amazon, światowy gigant internetowej sprzedaży, zamierza zatrudnić 60 absolwentów na kierownicze stanowiska w trzech polskich centrach logistycznych – dwóch w Bielanach Wrocławskich i jednym w Sadach pod Poznaniem. Dodatkowo w ramach elitarnego programu „Pathways” stworzył także 10 stanowisk dla najlepszych absolwentów studiów doktoranckich, w tym studiów MBA.

Na początku nowi pracownicy mogą liczyć na pensję w wysokości 6,5 tys. Zł brutto. Firma proponuje też pakiet benefitów, m. in. Premię na start, prywatną opiekę medyczną i pakiet akcji pracowniczych.
Wiadomo, że Amazon szuka najlepszych absolwentów takich kierunków, jak zarządzanie, IT, inżynieria, produkcja i logistyka. Przyszły Amazończyk powinien mieć zdolności przywódcze i posiadać umiejętności rozwiązywania problemów. Powinna go także cechować innowacyjność i kreatywność.

Rekrutacja od A do Z
Żeby zgłosić się do pracy w Amazonie wystarczy wejść na stronę www.amazon.jobs/therightplace, wybrać odpowiednie stanowisko, założyć konto i wypełnić formularz zgłoszeniowy. To podstawa.
Następnie z wybranymi osobami skontaktują się rekruterzy. - Jeśli kandydat przejdzie przez pierwszy etap, zaprosimy go na oficjalną rozmowę telefoniczną z zespołem rekrutacyjnym lub Managerem ds. Zatrudnienia w zależności do stanowiska, na jakie aplikuje. To wspaniały sposób, aby dowiedzieć się więcej o sobie nawzajem. – mów Marzena Więckowska, rzecznik Amazon Polska.

W kolejnym etapie trzeba przejść testy analityczne przez Internet. – Jeśli kandydat otrzyma zaproszenie do udziału w końcowym etapie rekrutacji, może spodziewać się rozmowy twarzą w twarz przeprowadzanej na miejscu przez różnych pracowników, w tym Managerów ds. Zatrudnienia, HR i Rekrutacji – dodaje Więckowska. W ten sposób Amazon zamierza prowadzić nabór tak długo, aż znajdzie odpowiednich kandydatów.

- Wszyscy nasi pracownicy, w tym wspomniani absolwenci, w miarę rozwoju swojej kariery będą mogli podejmować nowe, ciekawe wyzwania w innych obszarach działalności Amazon (e-commerce, logistyka, technologia, AWS), awansować na wyższe stanowiska lub nawet podjąć pracę w innej siedzibie firmy – zapewnia Więckowska.

Elitarny program

W ramach elitarnego programu „Pathways” Amazon stworzył w Polsce 10 stanowisk dla najlepszych absolwentów studiów doktoranckich, w tym studiów MBA. Jego celem jest rozwijanie przyszłych liderów Amazona. W praktyce program „Pathways” ma przygotować absolwentów studiów MBA z najbardziej prestiżowych uczelni na świecie do funkcji kierowniczych w obszarze operacyjnym lub obsługi klientów.

- Nasz program MBA trwa trzy lata i obejmuje poznawanie specyfiki zarządzania załogą centrów zamówień lub centrów obsługi klientów. Pierwszym etapem jest praca „w terenie” w jednym z centrów. To tam, jako kierownik pierwszej linii, można wykształcić w sobie styl przywództwa skoncentrowanego na ludziach i zmierzyć się  z naszymi narzędziami. Procesami i kulturą operacyjną – tłumaczy Więckowska.
Pod koniec programu, jego uczestnicy mają być gotowi do objęcia funkcji starszego kierownika operacyjnego.  - Oznacza ona operacyjną i finansową odpowiedzialność za określoną jednostkę w obrębie jednego z naszych centrów realizacji zamówień lub centrów obsługi klientów. Przede wszystkim oznacza jednak ogromny wpływ na niezwykle istotny obszar naszej globalnej działalności – precyzuje Więckowska.


Materiał powstał we współpracy z Amazon Polska

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama