zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Żywiec angażuje studentów [WYWIAD]

środa, 11-06-2014 (00:00:00) | komentarze (0)


Nie szukamy ideałów, ponieważ to często nasze niedoskonałości pozwalają nam być wyjątkowymi. Zależy nam na kandydatach, którzy rozumieją i chcą uczestniczyć w jego budowaniu – mówi w rozmowie z dlaStudenta.pl Tomasz Hadam, Brand Manager marki Żywiec, która podczas tegorocznych Juwenaliów zorganizowała konkurs stażowy „Angaż Żywca”.

Juwenaliowy konkurs „Angaż Żywca" dobiega końca. Dlaczego zdecydowaliście się na taką akcję?
Tomasz Hadam:
Żywiec od lat angażuje się w inicjatywy skierowane do studentów, między innymi sponsorując Juwenalia. W tym roku po raz kolejny byliśmy obecni na kilkunastu imprezach w całej Polsce. Zależało nam jednak, aby w tym czasie zrobić coś więcej poza koncertami. Szczególnie, że dzisiaj studenci coraz częściej – poza dobrą zabawą – myślą perspektywicznie o swojej karierze zawodowej.

Laureat konkursu "Angaż Żywca" rozpoczyna pracę marzeń - dołącza do ekipy Męskiego Grania. Co to oznacza w praktyce?
Dla zwycięzcy jest to przede wszystkim możliwość spędzenia wakacji w niezapomnianej trasie Męskiego Grania, podczas której laureat, pracując z naszą agencją, zdobędzie cenne doświadczenie i sprawdzi się w wielu trudnych sytuacjach. Będzie współpracował z najlepszymi specjalistami w kraju i rozwijał się pod ich okiem. Niewątpliwym atutem jest też możliwość zobaczenia, jak wygląda organizacja tak dużego wydarzenia „od kuchni” i poznania największych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Oczywiście, dodatkowym plusem jest pensja w wysokości 10 tysięcy złotych.

Jak uczestnicy konkursu stażowego - Angażu Żywca poradzili sobie z zadaniami?

Muszę przyznać, że zarówno liczba zgłoszeń, jak i ich poziom zdecydowanie przerosły nasze oczekiwania. Uczestnicy wykazali się niesamowitą kreatywnością i starannością. Większość prac była dokładnie przemyślana i przyświecała im ciekawa idea, dlatego też wybór był bardzo trudny. Po wielu godzinach obrad zdecydowaliśmy się na pięć prac, które wyróżniały się na tle pozostałych.

Które zadanie sprawiło uczestnikom najwięcej problemów?
Każde z zadań wymagało trochę innego rodzaju umiejętności – manualnych, lingwistycznych, a nawet wykazania się odwagą. We wszystkich jednak trzeba było pokazać dużą dawkę kreatywności. Kandydaci nie mieli jednak problemów z żadnym z nich, czym bardzo miło nas zaskoczyli. Do każdego otrzymaliśmy bardzo wiele różnych rozwiązań. Wbrew pozorom najtrudniejsze okazało się zrobienie sobie zdjęcia typu selfie, na którym trzeba było pokazać swoją pasję do wiedzy, oraz zaprojektowanie juwenaliowej koszulki.

Był ktoś, kto szczególnie zaskoczył jury?
Wiele rozwiązań było dla nas zaskakujących. Po obejrzeniu wszystkich prac muszę przyznać, że studenci są niezwykle pomysłowi i pracowici. Podczas obrad jury było dużo momentów, w których śmialiśmy się prawie do łez. Jednak mogliśmy wybrać tylko pięć osób i postawiliśmy na prace, które naszym zdaniem były najbardziej przemyślane, kreatywne i innowacyjne.

Czy laureat konkursu ma później szansę dołączyć na stałe do grona pracowników Grupy Żywiec?
W Żywcu nieustannie poszukujemy nowych talentów. Angaż Żywca, jak każdy staż, jest formą testu dla obu stron. W tym czasie będziemy mieli okazję się poznać i sprawdzić, czy tego rodzaju współpraca nam odpowiada.

Jakich pracowników zatrudnia Grupa Żywiec? Macie profil idealnego kandydata?
Cenimy sobie przede wszystkim kreatywność, pasję i innowacyjne rozwiązania. Nie szukamy ideałów, ponieważ to często nasze niedoskonałości pozwalają nam być wyjątkowymi. Zależy nam na kandydatach, którzy rozumieją biznes i chcą uczestniczyć w jego budowaniu. Dlatego też chcemy współpracować z osobami komunikatywnymi, chętnymi do nauki i zaangażowanymi.

A jakie szanse na staż u was mają studenci?
Co roku prowadzimy program rozwojowy „Warzelnia Talentów”, w ramach którego poszukujemy stażystów oraz praktykantów na Program Menedżerski oraz Praktyki Letnie. Rekrutacja na programy składa się z kilku etapów, a kandydaci mają możliwość dostania się do różnych działów firmy. Zależy nam na długofalowej współpracy, dlatego też za jego pomocą poszukujemy przyszłych pracowników Grupy Żywiec. Jeśli dana osoba sprawdzi się podczas stażu, to chętnie podejmujemy z nią współpracę.

W jaki sposób można śledzić aktualne oferty pracy, praktyk, staży i szkoleń Grupy Żywiec?

Zależy nam, by nasi pracownicy oraz kandydaci mieli dostęp do najlepszych szkoleń oraz informacji z zakresu HR, takich jak np. wskazówki odnośnie napisania CV. Dlatego też prowadzimy stworzone specjalnie w tym celu centrum kariery, dostępne pod adresem: www.grupazywiec.pl/kariera/. Tam też znajdują się wszystkie aktualne oferty pracy oraz staży.

Rozmawiał: Marcin Szewczyk
(marcin.szewczyk@dlastudenta.pl)

Wszystkie informacje o Juwenaliach Żywca – http://juwenaliazywiec.dlastudenta.pl/

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama