zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Chcesz zmienić pracę? Najpierw zrób TE rzeczy

piątek, 01-12-2017 (00:00:00) | komentarze (0)


Czasami przychodzi moment, że czujemy, iż nasze miejsce pracy trzeba po prostu zmienić. A zmiany zawsze przynoszą dobre rzeczy. Aby jednak zdecydować się rzeczywiście na opuszczenie starej firmy, warto zastanowić się nad tym, co zrobić i jak przygotować się do nowych wyzwań. Jeśli rzeczywiście chcesz zmienić pracę, to zrób na początku rzeczy, o których piszemy w artykule.

Chcesz zmienić pracę? Najpierw zrób TE rzeczy

Odśwież swoje CV
Pracując przez jakiś czas w jednym miejscu na pewno nie miałeś czasu na pisanie swojego CV, bo po co. Teraz, kiedy przyszedł moment zmian warto odświeżyć swój życiorys, aby był twoją wizytówką. Poświęć trochę czasu na jego "podreperowanie" i daj do sprawdzenia komuś, kto się zna na pisaniu. Dobrze stworzone CV pomoże ci znaleźć naprawdę dobrą pracę.

Zakończ rozpoczęte zadania i projekty
Nie zostawiaj rozpoczętych zadań i rzeczy, które miałeś zrobić. Postaraj się wykonać zlecone ci projekty, aby nikt nie miał do ciebie zarzutów. Pamiętaj, że twój nowy szef może skontaktować się z twoim starym miejscem pracy, w celu weryfikacji twojej osoby. Lepiej więc rozejść się w zgodzie, niż w poczuciu, że coś zostało nie zrobione, a ty po prostu uciekłeś z firmy.

Podpytaj znajomych
Zawsze najlepiej działa poczta pantoflowa, również w przypadku poszukiwania pracy. Nie wstydź się spytać znajomych o pomoc i o radę. Nigdy nie wiesz, kto tak naprawdę poszukuje pracowników. Może akurat wśród twoich bliskich znajduje się osoba, która pomoże ci odnaleźć dobre miejsce zatrudnienia?

Bądź konsekwentny
Jeśli powiedziałeś a, powiedz b. Dąż do celu i nie bój się zmian. Oczywiście, możesz mieć sentyment do osób ze starej pracy i czasami ciężko jest się pożegnać z miejscem, w którym pracowało się kilka lat. Zmiany jednak zawsze wychodzą na dobre, a ty potrzebujesz rozwoju. Zobaczysz, że z upływem czasu stwierdzisz, że to była naprawdę dobra decyzja.

gol

fot. pixabay.com

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama