zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Szkolenia online - jak wybrać dobre?

wtorek, 23-02-2021 (00:00:00) | komentarze (1)


Chęć do poszerzania swojej wiedzy i umiejętności wśród Polaków jest coraz większa. Siłę podnoszenia kompetencji pracowników doceniają też firmy. To dlatego rynek szkoleniowy sukcesywnie się rozrasta, chociaż ograniczenia związane z pandemią mocno go dotknęły. Szczególnie szybko na popularności zyskują szkolenia online. Oferta się rozrasta, ale nie każde szkolenia czy kurs jest tak samo wartościowe. Jak wybrać dobre szkolenie tego typu i na co zwracać uwagę?

Szkolenia online

Na czym polegają szkolenia online?

Szkolenia online to idealne produkty dla każdego, kto nie może lub nie chce uczestniczyć w szkoleniach stacjonarnych. W tym przypadku położenie przestaje mieć znaczenie. Nie trzeba tracić czasu ani pieniędzy na dojazdy, ani martwić się, że w Twojej okolicy nie są organizowane szkolenia, których poszukujesz. Szkolenia online to również wygoda – umożliwiają przyswajanie wiedzy w domu, podczas siedzenia w ulubionym fotelu, z kubkiem kawy czy herbaty. Nie oznacza to jednak, że są mniej skuteczne. Dobrze zorganizowane, zaplanowane i wykonane przekazują często taką samą wiedzę jak szkolenia stacjonarne, pozwalając na poszerzanie kompetencji w niemal dowolnej dziedzinie.

Szkolenia online – gdzie szukać?

Ofert szkoleń online możemy szukać w wyszukiwarce czy też bezpośrednio na stronach internetowych ich organizatorów. Dużo szkoleń zdalnych dostępnych jest również w mediach społecznościowych, zwłaszcza na Facebook. Przeglądanie jednak setek ofert może być czasochłonne i nużące. Z pomocą przychodzą tzw. bazy szkoleń online, w których znajdziemy ofertę szkoleń online od wielu organizatorów w jednym miejscu. Pozwala to dużo szybciej odnaleźć szkolenie na dany temat, a także porównać jego program i ceny z innymi ofertami. Jedną z tego typu baz szkoleń online znajdziemy na https://eventis.pl/szkolenia. Portal ten publikuje również bazy kursów oraz konferencji – zarówno tych odbywających się online, jak i stacjonarnie w największych miastach w Polsce.

Szkolenia online – jak wybierać?

Oczywiście szkolenia online to też pewne trudności – np. ze skupieniem w warunkach domowych. Pojawiają się one szczególnie wtedy, gdy informacje nie są prezentowane w wystarczająco ciekawy sposób. Dlatego zawsze warto starannie wybierać programy, w których się uczestniczy. W pierwszej kolejności sprawdź kompetencje prowadzącego i opinie o nim. Oczywiście należy sprawdzić też opinie o samym szkoleniu. Dobrym znakiem jest publiczne zamieszczenie planu szkolenia online przez organizatora i sprecyzowanie, do kogo jest skierowany – wówczas masz większe szanse wybrać właściwie.

Warto też sprawdzić, czy nie ma możliwości otrzymania próbki zajęć, np. pojedynczej darmowej lekcji. Taka wersja demonstracyjna w największym stopniu pomoże Ci sprawdzić, czy styl prowadzenia oraz forma szkolenia online Ci odpowiadają. Oczywiście nie jest to możliwe w przypadku szkoleń online prowadzonych na żywo – warto wówczas zwrócić uwagę od jak dawna dany organizator istnieje na rynku, jak wiele szkoleń o różnych tematykach prowadzi i czy współpracuje z bazami szkoleń i portalami szkoleniowymi, które najczęściej podejmują współpracę jedynie ze sprawdzonymi organizatorami.

Pamiętaj, że najlepsi trenerzy i organizatorzy nie muszą się wstydzić swojej pracy. Dlatego chętnie prezentują program szkolenia, udostępniają różne materiały, szczegółowo opisują metodyki stosowane w trakcie szkolenia oraz udostępniają informacje na swój temat!

Artykuł Partnera

fot. Unsplash.com

Komentarze, opinie, wypowiedzi (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię
  • Polecam ten portal [0]

    Bardzo polecam ten portal jako osoba odpowiedzialna w firmie za zamawianie szkoleń. Bez nich moja praca byłaby naprawdę dużo trudniejsza, a tak wszystkie szkolenia, informacje o terminach i statusie dostępne są na jednej stronie.

    Anna, 2022-09-07, 16:59:37

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama