zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Hostessa - ile zarabia i gdzie szukać zatrudnienia?

wtorek, 07-03-2023 (00:00:00) | komentarze (0)


Dziś wiele osób chce dorobić do miesięcznego budżetu, zaoszczędzić na wymarzone wakacje lub gadżet. Praca jako hostessa jest świetnym sposobem na zdobycie dodatkowych pieniędzy, szczególnie dla studentów. Na czym polega praca hostessy, jakie są wymagania i ile się zarabia?

Zobacz też: Jak zbudować ścieżkę kariery zawodowej?

Hostessa - ile zarabia i gdzie szukać zatrudnienia?Hostessa - czym się zajmuje i czego się od niej wymaga?

Praca hostessy polega zwykle na promowaniu produktów, usług danej marki lub obsłudze imprez, np. bankietów czy eventów. Dobór zadań zależy od okoliczności, w jakich się znajdujemy. Zazwyczaj jest to m.in. witanie gości, rozdawanie ulotek, organizowanie konkursów, podawanie kwiatów, medali. Najczęściej można spotkać hostessy na zawodach sportowych. Wbrew pozorom hostessą nie musi być kobieta. Mężczyźni są również chętnie zatrudniani.

Jakie są wymagania w pracy hostessy? Nie jest to wbrew stereotypom jedynie ładny wygląd zewnętrzny. Owszem, ma to duży wpływ na zatrudnienie, ale potrzeba w tej pracy innych umiejętności. Najważniejsze na stanowisku hostessy są:

  • zdrowy, zadbany uśmiech,
  • miła aparycja,
  • punktualność,
  • komunikatywność,
  • elastyczność,
  • wysoka kultura osobista,
  • pewność siebie
  • znajomość języków obcych,
  • praca pod presją czasu.

Jak znaleźć zatrudnienie jako hostessa?

Aby znaleźć zatrudnienie na stanowisku hostessy, można zdecydować pomiędzy dwoma drogami. Pierwszą z nich jest szukanie zleceń na własną rękę. Dzieje się to najczęściej poprzez przeglądanie ogłoszeń o pracę. Nie ma to zbyt wielu plusów, ponieważ w takich ogłoszeniach proponuje się małe wynagrodzenia. Istnieje również ryzyko, że zostaniemy oszukani i zleceniodawca nie zapłaci nam za czas pracy.

Drugą formą szukania pracy hostessy jest zapisanie się w agencji hostess. Ma to wiele korzyści. Przede wszystkim do agencji trafiają same najlepsze i najlepiej płatne oferty (zależy to również od wielkości i doświadczenia agencji). Agencja może również negocjować wysokość pensji, a co za tym idzie, zarobisz więcej. Zatrudnienie przez agencję daje również gwarancję legalnego zarobku i da nam pewność, że nie zostaniemy oszukani przez zleceniodawcę.

Ile zarabia hostessa?

Wynagrodzenie hostessy może znacznie się różnić w zależności od wydarzenia, w jakim bierze udział. Za promocję produktów w supermarkecie można zarobić od 12 do 17 zł za godzinę netto. Podczas obsługi eventów od 20 do 50 zł. Za obecność na targach proponuje się od 150 do 200 zł za dzień, a obsługa klientów premium (np. kilkudniowe targi) do kilku tysięcy złotych za dzień.

Warto podkreślić, że hostessy zatrudniane są najczęściej na umowę zlecenie, gdzie minimalna stawka godzinowa wynosi 22,80 zł (od stycznia 2023 r.) lub na umowę o dzieło, która nie gwarantuje stawki minimalnej.

KD

fot. pexels

Źródło: poradnikpracownika.pl

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama