zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Ile zarobię w Szwajcarii na budowie?

środa, 26-10-2022 (00:00:00) | komentarze (0)


Czy wiesz, że Szwajcaria znajduje się w czołówce państw, w których można zarobić najwięcej? Dlaczego jeszcze warto pracować w tym kraju? Ile można zarobić w branży budowlanej? Gdzie najlepiej szukać pracy i gdzie uzyskać niezbędną pomoc oraz informacje i doradztwo? Czytaj dalej.

budowa

Dlaczego warto pracować w Szwajcarii?

Szwajcaria to jedno z najlepiej rozwiniętych krajów europejskich o prężnej i stabilnej gospodarce. Według ankiety Expact Insider 2021, pomimo pandemii Covid-19 jakość życia nie pogorszyła się i wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie. O tym jak dobrze mieszka się w Szwajcarii świadczą także opinie emigrantów z całego świata. Aż jedna czwarta wszystkich pracowników pochodzi z innych państw. Pośród najlepiej prosperujących branż wyróżnia się sektor budowlany, który odnotowuje ciągły wzrost. Co więcej, kraj ten należy do najbardziej uprzemysłowionych na świecie (obok Chin i USA). Szwajcaria nie jest państwem członkowskim Unii Europejskiej, jednak ma z nią dobre relacje, o czym świadczy obecność w strefie Schengen. 

Podsumowując. Szwajcaria nie jest oczywistym wyborem, jeśli chodzi o wyjazd zarobkowy. Osoby znające język niemiecki wybierają raczej takie kraje jak: Niemcy czy Holandia. Warto jednak zastanowić się nad wyjazdem do tego państwa. Mocnym argumentem przemawiającym za wyborem Szwajcarii jest jej waluta. Frank Szwajcarski nie dość, że znany jest ze swojej stabilności, to jeszcze jego notowania wciąż rosną.

Czy opłaca się zarabiać we frankach szwajcarskich?

Popularna, szczególnie wśród inwestorów z całego globu waluta - frank szwajcarski (CHF) to gwarant stabilności w niepewnych czasach - kryzysu ekonomicznego oraz zawirowań politycznych. Frankiem szwajcarskim można posługiwać się w Szwajcarii, Liechtensteinie oraz we włoskiej enklawie Campione d’Italia. Aktualnie, obok euro, dolara i jena jest to jedna z podstawowych walut wymienialnych na świecie. Jej kurs odnotowuje ciągły wzrost, obecnie wynosi już ponad 4,8 złotego, zatem zarabianie w tej walucie naprawdę się opłaca. 

Ile zarabiają pracownicy budowlani w Szwajcarii?

Szwajcaria to państwo w światowej czołówce najwyższych średnich wynagrodzeń. Obecnie wynosi ono około 6538 CHF miesięcznie, czyli ponad 31 tys. złotych.

Wynagrodzenie w branży budowlanej zależy m.in. od doświadczenia oraz umiejętności komunikacyjnych pracownika. Dobra znajomość języka niemieckiego znacznie zwiększa szansę na znalezienie pracy z solidną wypłatą. 

Czego wymagają pracodawcy? Najczęściej komunikatywnego posługiwania się językiem niemieckim oraz minimum 5-letniego doświadczenia w pracy w zawodzie. Aktualnie poszukiwani są monterzy rusztowań, drzwi i okien, płyt kartonowo-gipsowych, instalacji sanitarnych i grzewczych oraz elektrycy, hydraulicy, murarze, cieśle szalunkowi, tynkarze, dociepleniowcy, stolarze i tynkarze.Przeciętna stawka godzinowa wynosi 33-38 CHF, czasem doliczana jest do niej dieta dzienna w wysokości 16 CHF. Pomocnicy na budowie mogą zarobić w miesiąc około 3800 CHF, czyli ponad 18 000 złotych. Sporo ofert pracy dotyczy projektów długoterminowych, w takich miastach jak: Zurych i Berno.

Jak znaleźć pracę w Szwajcarii?

Obcokrajowcy mogą przebywać  na terenie państwa przez 90 dni, po tym czasie należy ubiegać się o specjalne pozwolenia i wizy pracownicze. Poszukując pracy warto aplikować na: https://www.praca-szwajcaria.com/. Dzięki temu aplikant zyskuje pewność gwarancji zatrudnienia w sprawdzonych firmach, na podstawie szwajcarskiej umowy o pracę z pełnymi świadczeniami socjalno-emerytalnymi,  co więcej otrzyma również pomoc w znalezieniu zakwaterowania oraz załatwieniu niezbędnych formalności, takich jak: ubezpieczenie, pozwolenia na pobyt i pracę. Dodatkowo znajdziemy się również pod opieką polskiego koordynatora.

Artykuł Partnera

fot. Adobe Stock

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama