zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Jak uczyć się angielskiego od podstaw?

wtorek, 19-11-2019 (00:00:00) | komentarze (0)


Nauka języka angielskiego przez osoby, które do tej pory nie miały styczności z tym językiem, wymaga odpowiedniego przygotowania oraz postępowania według określonych zasad. Nie możemy opuszczać pewnych zagadnień, nie nauczymy się mówić, nie znając gramatyki ani pisać, nie mając odpowiedniego zasobu słownictwa. Oto kilka pomysłów na naukę oraz zasad, o których należy pamiętać, gdy zaczyna się przygodę z językiem angielskim.

nauka angielskiego od podstaw Wybierzmy odpowiedniego lektora języka angielskiego

Zaczynając naukę od podstaw, musimy znaleźć odpowiedniego lektora angielskiego, który nie tylko wprowadzi nas w słownictwo, ale także pomoże zrozumieć zagadnienia związane z gramatyką. Warto od samego początku otaczać się angielskim i próbować mówić i komunikować się w tym języku nawet wtedy, gdy nie znamy jeszcze wielu wyrazów. Dobrym sposobem na ćwiczenie słownictwa są lekcje online z native speakerami lub lektorami języka angielskiego. Po pierwsze możemy je przeprowadzić o dowolnej godzinie i dopasować je do naszego rozkładu dnia, po drugie łatwo wybierzemy nauczyciela, który nam odpowiada. Tego typu lekcje oferuje między innymi Tutlo, platforma do nauki języka angielskiego online.

Otaczajmy się językiem angielskim

Aby szybko podchwycić podstawy angielskiego, bardzo ważne jest osłuchanie się z językiem, ciągły kontakt z nim. Chodzi między innymi o słuchanie audycji, czy też oglądanie filmów w języku angielskim, czytanie blogów, książek, komiksów, a nawet granie w gry w języku angielskim. Możemy także korzystać z aplikacji do nauki języka angielskiego, by powtarzać sobie słowa, zwroty, zdania. Gdy tylko możemy, starajmy się mieć kontakt z językiem. Czytajmy na głos po angielsku, a także uczmy się każdego dnia nowych słówek.

Fiszki przychodzą nam na pomoc

Pozostając przy temacie nauki słówek, to chyba najlepszym sposobem na ich szybkie przyswojenie i poznanie nowych, są sprawdzone przez wielu uczniów fiszki. Mogą one występować w tradycyjnej wersji papierowej, możemy też korzystać z nich w aplikacji na telefon. Te mobilne przydadzą się nam do powtórzenia słownictwa w dowolnej chwili, na przykład w czasie przerwy obiadowej, w tramwaju w drodze do pracy, podczas przerw pomiędzy zajęciami. Trzeba jednak pamiętać o systematyczności, bo tylko regularne ćwiczenia prowadzą do sukcesu.

Nie zapominajmy o gramatyce

Nie nauczymy się języka obcego bez znajomości gramatyki. To ona wskazuje nam, jak powinny być zbudowane zdania, jak tworzy się przeczenia i pytania. Gramatyka jest nam potrzebna i na początku musimy przyswoić przynajmniej jej podstawy. Jak to zrobić? Najrozsądniej będzie skorzystać z pomocy lektora. Jeśli jednak nie mamy takiej możliwości, to w internecie znajdziemy wiele stron, blogów i poradników poświęconych gramatyce angielskiej. Również na YouTubie czeka na nas mnóstwo świetnie przygotowanych filmów na ten temat. Systematycznie powtarzajmy czasy i róbmy zadania.

Na pomoc w tym zakresie przyjdą też aplikacje do nauki języka angielskiego online. Zainstalowane na naszych telefonach, podobnie jak elektroniczne fiszki, są cały czas z nami. Możemy w dowolnym momencie ćwiczyć dzięki nim budowę zdań, konstrukcję pytań, końcówki i formy czasowników. Warto pomyśleć o tym rozwiązaniu.

Systematyczność to nasz sprzymierzeniec

Nauka języka od podstaw, szczególnie gdy chcemy uczyć się sami, może być trudna. Jednak jeśli systematycznie dążymy do celu, który sobie postawiliśmy, to już po krótkim czasie zauważymy postępy. Gdy jednak dojdziemy już do etapu, że dalsza nauka nie będzie przynosiła efektów, to znak, że czas skorzystać z pomocy profesjonalistów. Oni na pewno dobiorą idealne narzędzia i metody nauki do naszego poziomu.

Artykuł Sponsorowany

fot. pixabay.com

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama