zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Płaca minimalna w 2024 - ile będzie wynosić?

piątek, 15-09-2023 (00:00:00) | komentarze (0)


Premier Mateusz Morawiecki wraz z Marleną Maląg - minister rodziny i polityki społecznej, przekazali informację o zmianie płac w 2024 roku. O ile wzrośnie najniższa krajowa?

Zobacz też: Ubezpieczenie zdrowotne w ramach etatu czy prywatna polisa zdrowotna? - analiza rankomat.pl.

Płaca minimalna w 2024 - ile będzie wynosić?Płaca minimalna w 2024 roku

Okazuje się, że minimalne wynagrodzenie w przyszłym roku wynosić będzie o niespełna jedną piątą więcej od płacy w 2023. Od stycznia najniższa krajowa będzie wynosiła 4242 zł brutto, a od lipca wzrośnie do 4300 zł brutto. Przypomnijmy, że obecnie minimalne wynagrodzenie wynosi 3600 zł brutto.

Nie chcemy, aby Polska konkurowała tanią siłą roboczą z państwami UE, ale wysoką technologią, nowoczesnością (...) Rynek pracy dzisiaj jest jest wyjątkowo silny. Jesteśmy trzecim państwem w UE z najniższym bezrobociem. Tutaj są potrzebne ręce do pracy i godna i stabilna praca. Dlatego te decyzje są odpowiedzialne, przemyślane i podejmowane we właściwym momencie

- skomentowała Marlena Maląg.

Zmieni się także minimalna stawka godzinowa. Od stycznia ma wynosić 27,70 zł, natomiast od lipca - 28,10 zł. Na ten moment najniższa stawka godzinowa to kwota 23,50 zł.

Oznacza to, że płaca minimalna wzrośnie o 19,4%, a stawka godzinowa o 19,6%.

KD

fot. pexels

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama