zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Praca na studiach - 4 kroki, które pomogą ją znaleźć

piątek, 14-02-2020 (00:00:00) | komentarze (0)


Studia i praca w tym samym czasie? Dzisiaj to nie tylko sposób na zarobienie dodatkowych pieniędzy, ale przede wszystkim - na zdobycze bezcennego doświadczenia, które w przyszłości pozwoli zrobić karierę. Dlatego warto pracować, nie tylko dla pieniędzy, ale również dla rozwoju własnej osobowości, nauczenia się działania w zespole i doskonalenia umiejętności. Tylko jak znaleźć pracę na studiach? Oto 4 wskazówki, które pozwolą wam odnaleźć się na rynku pracy.

Studia i praca

Krok 1: CV, list motywacyjny i portfolio

Dobre CV to podstawa, ale czy wiecie, że warto mieć więcej niż jedną, standardową wersję? Wszystko zależy od tego, na jakie stanowisko chcecie aplikować. W zależności od tego, Warto edytować poszczególne informacje. Przykładowo, na samym początku CV, tuż pod informacjami kontaktowymi i zdjęciem, warto napisać dosłownie dwa zdania odnośnie tego, kim jesteśmy i na czym zależy nam w kwestiach zawodowych. Najlepiej zamieścić tu informację, która pasuje do branży, w jakiej szukacie zajęcia.

Pamiętajcie, że CV nie powinno mieć trzech stron – dwie to wystarczająca objętość. Wypiszcie konkrety. Nie rozpisujcie się zbytnio w rubryce: zainteresowania. CV powinno być zwięzłe i schludne, aby pracodawca szybko miał okazję zapoznać się z treścią.

Oczywiście forma graficzna jest równie ważna, jak treść. Skorzystajmy z dostępnych programów online, które w łatwy i szybki sposób pozwalają stworzyć atrakcyjne CV. List motywacyjny, czyli życiorys, warto stworzyć w takiej samej stylistyce - stosując te same elementy graficzne i czcionkę.

Ostatnia, ale równie ważna wskazówka: zadbajcie o profesjonalne zdjęcie! „Selfie“ lub fotka z wakacji to najgorsze, co możecie zamieścić w swoim CV.

Jeżeli macie się czym pochwalić (piszecie teksty, tworzycie grafikę lub inne prace) postawcie również na portfolio, najlepiej w postaci prostej strony internetowej lub bloga.

Krok 2: szukajcie pracy w sprawdzonych źródłach

W sieci znajdziecie wiele miejsc, w których zamieszcza się oferty pracy. To portale i witryny specjalizujące się w ogłoszeniach - nie tylko związanych z pracą. Warto korzystać z tych, które są sprawdzone i na dodatek zbierają oferty z różnych miejsc. Taka wyszukiwarka to duża oszczędność czasu. Wszystko jest w jednym miejscu, więc łatwiej monitorować nowości i mieć szerszą perspektywę. Przykładem takiej witryny będzie Amundio.pl - strona jest przejrzysta i łatwa w nawigacji. Zbiera oferty z różnych źródeł m.in. z https://www.jober.pl/ więc nic nie umknie waszej uwadze. Możecie korzystać z przeglądarki lub szukać w konkretnej kategorii.

Krok 3: w sieci nic nie ginie – dbajcie o treści

Czy wydaje wam się, że profil na Facebooku lub Instagramie to wyłącznie wasza sprawa? Tak, ale tylko, jeżeli odpowiednio ustawiliście parametry. W przeciwnym razie, pracodawca z łatwością może zajrzeć na profil i na jego podstawie zbudować sobie opinię na wasz temat. Dlatego koniecznie uważajcie na to, co publikujecie, bo historie osób, które nie dostały pracy przez źle prowadzonego, prywatnego Facebooka, nie należą do rzadkości. Co więcej, warto pokazać, że wiecie, jaką moc mają media społecznościowe. Załóżcie zawodowy profil na Linkedin, Goldenline i w innych miejscach, w których możecie zaprezentować swoją osobę.

Krok 4: aplikujcie tylko na atrakcyjne oferty

Może się to wydawać oczywiste, ale wysyłanie CV, gdzie popadnie, nie ma sensu. Wybierajcie oferty, które spełniają wasze oczekiwania i odwrotnie - zastanowicie się, czy wy spełniacie oczekiwania pracodawcy? Co możecie mu zaproponować?

Te cztery proste kroki pozwolą wam znaleźć pracę, która da wam dobry start i pozwoli połączyć studia, zarabianie pieniędzy i rozwój osobisty.

Artykuł Partnera

fot. stock.adobe.com/Wayhome Studio

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama