zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Praca w JYSK: szansa na karierę i rozwój zawodowy

środa, 17-04-2019 (00:00:00) | komentarze (0)


Rynek pracy w Polsce w ostatnich latach dość mocno ewoluował. Podniesiono płacę minimalną, zmodyfikowano umowy, skupiono się głównie na przyziemnych kwestiach związanych z zatrudnieniem. A przecież rozwój zawodowy oraz możliwości rozbudowywania własnej kariery są równie ważne, co zarobki i warunki bytowe czy techniczne pracy.

Poznaj możliwości pracy w Jysk!

Niewielu jest pracodawców w Polsce, którzy otwierają przed swoimi pracownikami drzwi do nowych, bardziej wymagających stanowisk i zadań, pozwalając im na poczucie zadowolenia i satysfakcji z wykonywanego zawodu. A taka sytuacja na pewno pozytywnie wpłynęłaby na samopoczucie w pracy i chęci do jej wykonywania. Nie jest jednak tak źle, jak mogłoby się wydawać. W czołówce firm, które dają pracownikowi coś więcej niż pensję, znajdziemy JYSK - praca.jysk.pl – dekoracyjnego potentata, który od 2000 roku podbija polski rynek aranżacji wnętrz.

Firma JYSK z powodzeniem działa na polskim rynku nie tylko jako marka dla klientów, ale przede wszystkim jako pracodawca dla pracowników. Szacuje się, że ten duński potentat zapewnia stanowisko pracy ponad 2500 Polaków. Ta imponująca liczba stale rośnie wraz ze wzrostem ilości sklepów i magazynów otwieranych na terenie naszego kraju. Chętnych rąk do pracy nie brakuje. Warto przebadać JYSK jako pracodawcę i ocenić jego cechy. Czy jest pracodawcą godnym zainteresowania i zaufania? Jakie szanse na karierę oraz rozwój zawodowy oferuje? I co na temat pracy w JYSK sądzą sami zainteresowani, a więc dotychczasowi pracownicy?

Poznaj możliwości pracy w Jysk!

Jakie stanowiska oferuje JYSK? [szanse kariery]

Jak podają różnorodne źródła (takie jak strona internetowa marki, a także portale z ofertami pracy i agencje HR), JYSK proponuje różnorodne ścieżki rozwoju i budowania własnej kariery. W zależności od naszych upodobań, a także doświadczenia i umiejętności, możemy starać się o stanowiska na różnych szczeblach organizacyjnych.

PRACA W SALONACH SPRZEDAŻY

Jak nietrudno się domyślić – najwięcej ofert skierowanych będzie do osób, które poszukują pracy w salonach sprzedaży JYSK. Tutaj możemy przede wszystkim mówić o osobach odpowiedzialnych za sprzedaż produktów oraz fachową obsługę klientów sieci. Do ich zadań będzie należało również doradzanie klientom w zakresie różnorodnych rozwiązań do dekoracji wnętrz – czy to mieszkaniowych, czy też komercyjnych. Osoby na tym stanowisku powinny cechować się komunikatywnością, otwartością i miłym usposobieniem. W cenie jest również chęć do kontaktu z ludźmi oraz kreatywność i wyrozumiałość.

PRACA W DZIALE OBSŁUGI KLIENTA

Istnieje jeszcze możliwość pracy z klientem, aczkolwiek nie w salonie sprzedaży. Jak to? Warto przyjrzeć się bliżej pracownikom Działu Obsługi Klienta, którzy za pomocą mediów takich jak Internet czy telefon zajmują się profesjonalnym doradzaniem klientom i odpowiadaniem na zadawane przez nich pytania. Na tym stanowisku ceni się głównie elastyczność, przyjazne nastawienie oraz cierpliwość i otwartość. Pracownicy tego działu chętnie uczestniczą w szkoleniach i podwyższają swoje kompetencje, by później brać udział w rekrutacjach wewnętrznych i otrzymywać awanse.

PRACA W MAGAZYNIE/w centrum dystrybucyjnym

Zupełnie inną wydaje się praca w magazynie, gdzie pracownicy odpowiedzialni są za bezbłędne zarządzanie stanem oraz porządek w tym jakże ważnym dla całego łańcucha sprzedaży miejscu. Magazynierzy JYSK są doceniani za swoją obowiązkowość, rzetelność i skrupulatność. Jest to praca skierowana głównie do osób, które nie boją się wyzwań i posiadają niezbędną siłę fizyczną. Bardzo mile widziane są także umiejętności techniczne – na przykład związane z obsługą urządzeń, maszyn i wózków widłowych. W magazynach JYSK panuje przyjazna atmosfera, w której odnajdzie się każdy, kto lubi aktywnie spędzać czas w pracy.

Poznaj możliwości pracy w Jysk!

TO NIE WSZYSTKO

Warto jednak pamiętać również, że firma oferuje pracę również w innych miejscach niż salony sprzedaży, magazyny, centra dystrybucyjne czy też w dziale obsługi klienta. Jeśli masz odpowiednie doświadczenie i umiejętności, możesz spróbować swoich sił na stanowiskach menadżerskich, albo innych znajdujących się w oddziałach centralnych JYSK.

Bardzo ciekawym projektem, nad którym JYSK pracuje w tym roku, jest również projekt związany ze szkoleniem nowych kierowników sklepów. Zakłada on półroczną naukę teoretyczną oraz praktyczną, po której uczący się będzie mógł zostać kierownikiem i poprowadzić salon sprzedażowy.

Poznaj możliwości pracy w Jysk!

ROZWÓJ ZAWODOWY JEST WAŻNY

Aby czerpać pełnię satysfakcji i zadowolenia z pracy, człowiek musi nie tylko być doceniany finansowo (co w przypadku JYSK ma miejsce w postaci dobrej pensji oraz ciekawych premii, dodatków i benefitów) i pozafinansowo (a więc poprzez dobre słowo kierownika czy miłą atmosferę w pracy), ale przede wszystkim powinien widzieć przed sobą realną możliwość rozwoju i przysłowiowego „pójścia naprzód”.

JYSK otwiera się na wszelkie przejawy chęci rozwoju zawodowego. Jak udało się ustalić – w firmie odbywają się wewnętrzne rekrutacje oraz szkolenia, dzięki którym pracownicy w miarę swoich chęci mogą próbować swoich sił na coraz wyższych szczeblach. Dzięki temu marka nie „hoduje” pracowników sfrustrowanych, a stara się stworzyć globalny, otwarty na rozwój zespół.

A co o możliwościach pracy w JYSK mówią pracownicy?

Opinia i zdanie pracodawcy to jedna strona medalu. W badaniach i ocenach warto posiłkować się również komunikatami wysyłanymi przez drugą stronę – a więc pracowników. To oni przecież tworzą firmę i w ogromnej mierze od nich zależy jej pozycja na rynku.

JYSK postanowił przeprowadzić specjalne badanie wraz z pomocą firmy Ennova. Jego wyniki są bardzo dobre i świetnie świadczą o marce jako o pracodawcy. Jak to wygląda w praktyce?

Na anonimowe ankiety, które przeprowadzono pośród pracowników sieci, odpowiedzi udzielili prawie wszyscy. Frekwencja w badaniu wyniosła aż 97%! Tak duża ilość wypełnionych ankiet pozwala uznać badanie za w pełni miarodajne. Jeśli chodzi o ostateczne wyniki badania – poziom zadowolenia Polaków z pracy w JYSK wynosi aż 79 punktów (na 100). To aż o 20 punktów więcej niż wynosi średnia krajowa dla wszystkich pracowników w Polsce! Wśród głównych zalet badani wymienili między innymi… możliwości rozwoju i podnoszenia swoich kompetencji!

Artykuł Partnera

fot. JYSK/materiały prasowe

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama