zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Studia pomostowe - kompendium wiedzy dla przyszłych pielęgniarek

środa, 22-11-2023 (00:00:00) | komentarze (0)


Pielęgniarstwo pomostowe to obiecująca ścieżka rozwoju zawodowego dla tych, którzy już pracują jako pielęgniarki, ale pragną podnieść swoje kwalifikacje i zdobyć tytuł licencjata. Studia pomostowe to rodzaj studiów uzupełniających, które pozwalają na rozwijanie kompetencji zawodowych oraz poszerzanie wiedzy w obszarze pielęgniarstwa. Jeśli zastanawiasz się nad tym, czy to odpowiedni kierunek dla ciebie, zapraszamy do zapoznania się z naszym kompendium wiedzy pielęgniarek.

pielęgniarstwoProgram studiów pomostowych

Studia pomostowe na kierunku pielęgniarstwo to oferta edukacyjna, która jest dostępna m.in. w Powiślańskiej Szkole Wyższej w Kwidzynie, Gdańsku, Toruniu i Kościerzynie. Ich głównym celem jest uzupełnienie kompetencji dla osób już pracujących jako pielęgniarki lub pielęgniarze, ale posiadających jedynie wykształcenie średnie zawodowe.

Program studiów pomostowych na kierunku pielęgniarstwo zależy od profilu ukończonej szkoły średniej. Studia te trwają od 2 do 3 semestrów i obejmują ogromną ilość godzin zajęć teoretycznych oraz praktycznych. Istnieje również możliwość zaliczenia udokumentowanego stażu zawodowego na poczet kształcenia praktycznego.

Program studiów jest zgodny z obowiązującymi standardami kształcenia dla kierunku pielęgniarstwo, co gwarantuje wysoką jakość nauki. Studenci zdobywają kompleksową wiedzę z zakresu profilaktyki zdrowotnej, udzielania podstawowej opieki zdrowotnej, oraz fachowej pomocy w nagłych przypadkach.

Sylwetka absolwenta studiów pomostowych

Absolwenci studiów pomostowych na kierunku pielęgniarstwo w Powiślańskiej Szkole Wyższej uzyskują tytuł licencjata oraz kompleksowe przygotowanie do wykonywania pracy w zawodzie pielęgniarki. Posiadają rzetelną wiedzę z zakresu nauk medycznych, społecznych i pielęgniarskich. Są przygotowani do pracy nad promocją zdrowego stylu życia, udzielania podstawowej opieki zdrowotnej, oraz fachowej pomocy doraźnej w nagłych przypadkach.

Oprócz tego studia pomostowe dają absolwentom dostęp do różnorodnych ścieżek kariery w sektorze opieki zdrowotnej. Mogą pracować w szpitalach, przychodniach, domach opieki, a także podjąć się specjalistycznych ról w zakresie pielęgniarstwa, takich jak pielęgniarka anestezjologiczna czy pielęgniarka pediatryczna. Te nowe możliwości zatrudnienia nie tylko zwiększają ich doświadczenie zawodowe, ale także otwierają drzwi do lepszych warunków finansowych, co jest ważne zarówno dla rozwoju osobistego, jak i stabilności ekonomicznej.

Rekrutacja na studia pomostowe

Aby zostać przyjętym na studia pomostowe, należy spełnić kilka wymagań. Należą do nich m.in. posiadanie wykształcenia średniego potwierdzonego świadectwem dojrzałości, a także zaświadczenia potwierdzającego dotychczasowe zatrudnienie i doświadczenie zawodowe.

Rekrutacja na studia pomostowe na Powiślańskiej Szkole Wyższej odbywa się przez internetowy system obsługi Wirtualny Dziekanat w określonym terminie od 1 kwietnia do 30 września. Po złożeniu dokumentów kandydaci otrzymują decyzję w formie elektronicznej.

Sprawdź ofertę studiów pielęgniarstwo pomostowe: https://powislanska.edu.pl/oferta/studia-licencjackie/pielegniarstwo-pomostowe

Różnica między studiami pomostowymi a licencjackimi

Studia pomostowe stanowią skróconą ścieżkę do uzyskania tytułu licencjata, pozwalając jednocześnie uwzględnić istniejące doświadczenie zawodowe w procesie kształcenia. Szczególnie atrakcyjne są dla osób, które już mają wykształcenie średnie zawodowe, pracują zawodowo i nie chcą poświęcać czasu na studia od podstaw.

W porównaniu do standardowych studiów licencjackich trwających 3 lata, studia pomostowe oferują możliwość zdobycia pożądanych kwalifikacji w krótszym czasie, eliminując konieczność przejścia przez podstawowy etap edukacji. Po zakończeniu studiów licencjackich otwiera się również perspektywa kontynuowania nauki na studiach magisterskich.
Ostateczny wybór między studiami pomostowymi a tradycyjnymi studiami licencjackimi zależy od indywidualnych potrzeb i celów zawodowych. Studia pomostowe są idealnym rozwiązaniem dla pielęgniarek i pielęgniarzy, którzy już aktywnie pracują zawodowo i dążą do podniesienia swoich kwalifikacji. Natomiast tradycyjne studia licencjackie są odpowiednie dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją karierę zawodową i potrzebują pełnego, klasycznego programu edukacyjnego na poziomie licencjata.

Studia pomostowe w pielęgniarstwie to unikalna szansa na rozwijanie swojej kariery zawodowej, zdobycie nowych umiejętności i podniesienie swojej wartości na rynku pracy. Powiślańska Szkoła Wyższa oferuje wysoką jakość kształcenia i unikalne możliwości rozwoju, dlatego warto rozważyć tę fascynującą ścieżkę edukacyjną.

Artykuł Partnera

fot. Pexels

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama