zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Top 5 zagranicznych blogów językowych 2017

czwartek, 13-04-2017 (00:00:00) | komentarze (0)


Przeglądanie blogów to doskonały sposób na poszerzenie wiedzy o języku, szlifowanie rozumienia tekstu pisanego, jak i na naukę poprawnej pisowni. W polskiej przestrzeni internetu mamy do wyboru szereg blogów poświęconych nauce języków w wersji polskojęzycznej. To znacznie łatwiejsze rozwiązanie, chociaż coraz częściej spotkać można osoby uczące się angielskiego, francuskiego, czy niemieckiego bezpośrednio ze stron w tychże językach. Możemy uczyć się z blogów poświęconych nauce danego języka, jak również sięgnąć po lifestylowe blogi obcojęzyczne.


W każdym języku znaleźć można wiele wartościowych blogów na każdy temat. W blogach znajdziemy omówienia bieżące słownictwa związanego z  daną porą roku, wydarzeniem na przykład wyborami, czy rozdaniem Oskarów, jak i w związku z nadchodzącymi świętami, czy to Walentynkami, czy też zwyczajowymi świętami dla danego kraju i tradycji. Tym sposobem możemy poznawać nie tylko słówka i język sensu stricto ale również jego historię, kulturę, tradycję, język potoczny - podaje Preply, gdzie program zajęć o specyficznej nazwie angielski native speaker (https://preply.com/pl/skype/angielski-z-native-speakerem) jest obecnie najbardziej popularną formą nauki angielskiego wśród studentów.

Bywa i tak, że wpisy poświęcone są slangowi ulicy, młodzieży itp. wzbogacając naszą wiedzę o języku potocznym, idiomach. Dostrzegając zainteresowanie blogami w celach edukacyjnych, zarówno pod kątem czytania jak i pisania w języku obcym powstała europejska blogosfera babelblogi. Dzięki tej inicjatywie można pisać bloga w kilku językach jednocześnie, zdobywać czytelników, dzielić się filmami i linkami. Do blogów należących do babelblog należy między innymi Eurotic o tym jak Europa jest sexy, jak również Spaceuropeans w języku angielskim i włoskim o tym co Europa porabia w kosmosie.

Lista najciekawszych osobowości w blogosferze wg. Preply:

1. Myśląc o blogach zagranicznych najczęściej myślimy o języku angielskim, tymczasem blogerów spotkać możemy w każdym języku, tak jak polskich blogerów nie brakuje, tak również możemy uczyć się norweskiego z blogiem https://www.voeblogg.no/. Młoda i sympatyczna autorka bloga pisze o życiu w Norwegii, o typowych zwyczajach,  swoim pojmowaniu świata, jak i interpretacji rozmaitych bieżących wydarzeń. W swoich krótkich wpisach dotyka różnych sfer życia począwszy od prozaicznych jak śniadanie aż po cele zawodowe. Prosty język, mnóstwo zdjęć i ciekawostek z życia wziętych zachęca nas do szlifowania rozumienia języka pisanego, jak i skłania do wypowiedzi poprzez system komentarzy.

2. Ciekawym blogiem, z którego nauczymy się języka jest http://polonization.pl/. Blog prowadzony w języku angielskim, jest on o tyle ciekawy, iż pisze go autorka pochodzenia polskiego, Amerykanka opisująca własne wrażenia z Polską związane, a przy okazji pisząca również o swoim kraju. To interesująca mieszanka tematów i duża dawka języka angielskiego w wydaniu potocznym z amerykańską naleciałością. To doskonałą lektura o charakterze rozrywkowym. Regularne czytanie pojawiających się wpisów, niekoniecznie wszystkich co do jednego, ale tych które nas interesują zapewnia obycie się z jeżykiem na wysokim poziomie.

3. Również amerykańskim blogiem jest http://kielbasastories.blogspot.com/ . To blog Amerykanki mieszkającej w Polsce i piszącej o Polsce, Polakach, własnych doświadczeniach na polskiej ziemi po angielsku. Tematy poruszane w blogu są niezmiernie życiowe. Częsta aktualizacja bloga dostarcza wielu artykułów, które dostarczają nie tylko języka, ale i wiadomości, które są przekazywane za pośrednictwem bloga po angielsku. To typowy blog rodzinny, matki dzieci, która dzieli się swoimi troskami i sukcesami, prezentuje rozliczne pomysły na spędzanie czasu wolnego i porównuje życie w Polsce, z tym w Ameryce.

4. W innym stylu pisanym blogiem jest http://www.michael-moran.com/. Autorem bloga jest propagator muzyki i sędzia konkursów szopenowskich. W latach dziewięćdziesiątych ukazała się w Polsce jego książka pod tytułem Kraj z Księżyca. Jej fragmenty w języku angielskim możemy poczytać na blogu, podobnie jak i wiele refleksji i przemyśleń dotyczących Polski, życia w Polsce, polityki itp.

5. Prócz wymienionych wyżej blogów w sieci znajdziemy praktycznie z każdej dziedziny wiele blogów. Najwięcej blogów to blogi podróżnicze, z których możemy nauczyć się nie tylko języka, ale i dowiedzieć mnóstwa interesujących rzeczy. Takim blogiem jest http://www.nomadicmatt.com/travel-blog/. Prowadzony w języku angielskim przybliża nieznane oblicza miejsc popularnych turystycznie, często bardzo odległych i dla nas nieosiągalnych. Wiele zdjęć oraz szereg wpisów uzupełniających pokrewnych podróżom urozmaica witrynę.

6. Drugą z kategorii blogów popularną pod kątem publikacji i jednocześnie ilości zainteresowanych treścią użytkowników są blogi biznesowe. Chętnie czerpiemy wiedzę z opisywanych doświadczeń blogerów, porad udzielanych na łamach bloga i podpowiedzi jak pokierować swym życiem, biznesem, aby odnieść sukces. Blog http://patflynn.com/ to wyjątkowa publikacja. Pisany z dozą humoru w bardzo przystępny sposób inspiruje i objaśnia tajniki własnego biznesu, nowoczesnych technik zarządzania i rozwoju firmy. Poza wpisami blogowymi udostępnia także nagrania video, które stanowią uzupełnienie czytelnej, przejrzystej strony www. To multimedialna baza wiedzy i okazja do nauki angielskiego na wiele sposobów, spójnej ze sobą poprzez osobę Pata Flynna.

Podsumowując, blogi mogą być pomocną kopalnią wiedzy i inspiracji w danej dziedzinie jak również pomocą w zakresie edukacji językowej. Wielu z blogerów czerpie radość z tego, iż posiada międzynarodowe grono użytkowników, czytelników. Blogi są bezpłatnym materiałem, na bazie którego możemy ćwiczyć rozumienie, gramatykę, poszerzać słownictwo, czyli wszystkie kompetencje niezbędne w nauce języka.

ip

fot. pixabay.com

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama