zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Bo jedna praca to za mało. Milion Polaków pracuje na dwóch etatach

wtorek, 16-09-2014 (00:00:00) | komentarze (0)


W pierwszym kwartale 2014 roku ponad milion Polaków miało zajęcie w więcej niż jednym miejscu pracy – wynika z danych Eurostatu, do których dotarł serwis forsal.pl.

Na dwóch etatach pracuje więc już 6,4 proc. wszystkich zatrudnionych w Polsce. W krajach unijnych większy odsetek takich pracowników był tylko w Szwecji (9 proc.), Holandii (8,3 proc.), Danii (7,7 proc.) i na Litwie (6,5 proc.).

Dodatkowa praca związana jest u nas między innymi z rozpowszechnieniem się elastycznych form zatrudnienia, na przykład umów-zleceń i o dzieło, ponieważ wynagrodzenia przy takich umowach są często niskie – twierdzi Rafał Benecki, główny ekonomista ING Banku Śląskiego. Dlatego jego zdaniem ci, którzy je mają, zarabiają na utrzymanie, wykonując dodatkowe zajęcia także u innych pracodawców.

Dodatkowego zajęcia szukają również osoby, które mają już stabilne zatrudnienie. Dominują wśród nich przedstawiciele pracownicy służby zdrowia, nauczyciele i przedstawiciele wolnych zawodów, czyli osoby, których wymiar czasu pracy jest na ogół krótszy niż na przykład w administracji czy przemyśle.

MAS/forsal.pl

Fot. flickr.com

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama