zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

CV bez doświadczenia w branży - jak napisać?

poniedziałek, 01-06-2020 (00:00:00) | komentarze (2)


Stworzenie własnego CV to konieczność, jeśli chcemy starać się o upragnioną posadę. Wiele osób ma jednak problem z właściwym napisaniem CV. Pojawia się on szczególnie wtedy, gdy nie mamy żadnego doświadczenia zawodowego? Jak więc stworzyć CV, które pomoże nam znaleźć pracę? 

CV bez doświadczenia w branżyBrak doświadczenia jest jednym z najczęstszych powodów, dla których rezygnujemy z naszych marzeń dotyczących konkretnej posady. Właściwie nie jest to dziwne, gdyż niemal w każdym ogłoszeniu pracodawcy podkreślają, że takowego doświadczenia od przyszłych pracowników oczekują. Jednak taki jest właśnie świat, a my musimy od czegoś zacząć. W końcu to problematyczne doświadczenie nie zbuduje się samodzielnie. Co więc możemy zrobić w sytuacji, kiedy to praktyki brak, ale chcemy aplikować na dane stanowisko, jesteśmy młodzi, właśnie skończyliśmy studia i rządzi nami zew chęci pięcia się po szczeblach kariery? Odpowiedź może być tylko jedna - musimy starać się i próbować. Pierwszym i właściwie najważniejszym krokiem, jaki koniecznie będziemy musieli wykonać, jest stworzenie porządnego CV. Jak to zrobić? Czy dobre CV pomoże nam zainteresować sobą potencjalnego pracodawcę? W jaki sposób CV-maker pomoże nam w tym wszystkim? 

Zdjęcie - czyli podstawa dobrego CV

To, jak wyglądamy, wiele o nas mówi. I wcale nie chodzi tu konkretnie o naszą urodę, piękno, czy też jego brak. Twarz to my, to nasz wizytówka, nasza osobowość. Charakter, cechy, umiejętności, plus twarz, to my. Tak zazwyczaj widzi to wszystko osoba rekrutująca. Dlatego też bardzo ważne, by w naszym CV zamieścić zdjęcie. Dzięki temu wszelkie informacje w nim zawarte zyskają ''jakąś twarz'', czyli tym samym prawdziwą osobowość. 

Wyobraźmy sobie kartkę opisującą czyjeś dokonania. Widzimy, jak dana osoba się nazywa, co lubi, jaką szkołę skończyła. Bez zdjęcia są to jednak po prostu zwykłe zdania, nic ciekawego. Kiedy jednak możemy to wszystko podporządkować konkretnej twarzy, wszystko się zmienia. Wiemy, o kim czytamy. Tym samym poznajemy osobę. Warto też wspomnieć, że CV, w którym jest zdjęcie, zostanie z pewnością znacznie szybciej zapamiętane. Pamiętajmy więc, by w naszej wizytówce zawsze zamieszczać odpowiednie zdjęcie. 

Szybko i skutecznie - stwórz CV w kreatorze!

Nasza mowa ciała oraz prezencja tworzy w drugiej osobie natychmiastowe pierwsze wrażenie na nasz temat. Z CV jest bardzo podobnie. Kiedy to pracodawca spogląda na taki dokument, niemal od razu, często nawet nieświadomie, wyrabia sobie na jego temat opinie. Pamiętajmy więc by spełnić odpowiednie standardy. W przeciwnym razie, kiedy to CV będzie nieczytelne i niedbałe, pracodawca może nawet nie pokusić się o zapoznanie się z jego zawartością. 

W stworzeniu estetycznego i profesjonalnego CV pomogą nam dostępne obecnie kreatory i aplikacje takie jak CV-maker. To doskonałe rozwiązanie, które umożliwia nam zaoszczędzić wiele czasu. Wystarczy wpisać odpowiednie dane w formularzu oraz wybrać jeden z wielu dostępnych szablonów. Wszystko gotowe w dosłownie kilka minut. 

Umiejętności - jakie wpisać w CV? 

Jeśli jesteśmy na etapie szukania naszej pierwszej pracy, umiejętności mogą odegrać kluczową rolę podczas rekrutacji. Oczywiście wszystko też zależne jest od branży oraz stanowiska, o jakie się ubiegamy. Przede wszystkim jednak pamiętajmy, by podane w CV umiejętności, były cechami, które rzeczywiście mają znaczenie w naszej przyszłej pracy. Tym samym na przykład kurs przyrządzania koktajli raczej na nic się zda, kiedy to aplikujemy na stanowisko młodszej księgowej. Jeśli natomiast staramy się o posadę ilustratora, zbędna będzie notka o tym, że świetnie radzimy sobie z obsługą klienta.

Oczywiście podstawą jest także zachowanie pełnej szczerości. W CV absolutnie nie zaginajmy rzeczywistości. Ile wstydu nas będzie bowiem kosztować, kiedy to pracodawca nas zdemaskuje?  

Artykuł Partnera

fot. pixabay.com

 

Komentarze, opinie, wypowiedzi (2)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię
  • CV Nauczyciela [0]

    Ja polecam też tą stronę https://cvwork.pl/kategoria/cv-nauczyciela/ na której znajdziecie super CV nauczyciela [ulr=https://cvwork.pl/kategoria/cv-nauczyciela/]https://cvwork.pl/kategoria/cv-nauczyciela/[/url]

    Michal, 2021-03-11, 15:14:14
  • CV Nauczyciela [0]

    Ja polecam też tą stronę https://cvwork.pl/kategoria/cv-nauczyciela/ na której znajdziecie super CV dla nauczyciela

    Michal, 2021-03-11, 15:13:25

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama