zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Chcesz po studiach dobrze zarabiać? Zostań programistą

środa, 15-02-2017 (00:00:00) | komentarze (1)


Pasjonuje Cię tworzenie stron WWW, aplikacji mobilnych lub gier? Lubisz spędzać godziny przed komputerem? Zastanawiasz się, czy możesz w przyszłości pracować w IT? Jeśli na któreś z tych pytań, odpowiedź jest twierdząca, zawód programisty jest dla Ciebie.


Czy wiesz, że wg raportu firmy rekrutacyjnej Hays Poland średnie wynagrodzenie programisty to ponad 6 tys. brutto. Jednocześnie w Polsce, według OECD, 0,2% osób jest programistami – to niewiele, dlatego firmy konkurują między sobą i oferują coraz lepsze warunki pracy. Ten rynek jest jeszcze niezapełniony. Jeśli więc myślisz o programowaniu, zapisz się na kurs.


Czy praca programisty jest dla mnie?


Kodowania może nauczyć się każdy, ale nie jest to zawód dla wszystkich. Jeśli oczekujesz pracy od 8-16 i nie lubisz długo siedzieć przed komputerem, odpuść. Szybko się spalisz, a praca nie będzie dawała Ci satysfakcji. Jeżeli jednak lubisz zagadki logiczne i masz zdolność analitycznego myślenia to ten zawód jest dla Ciebie.


Czym jest boot camp?


Boot camp (z języka angielskiego obóz szkoleniowy dla rekrutów) to metodologia oparta o intensywną naukę przez praktykę, dzięki której w krótkim czasie przygotujesz się do pracy w określonym zawodzie. Boot camp to świetna alternatywa dla studiów podyplomowych, bo nauka trwa 6 tygodni, a nie rok... Dodatkowo trenerzy skupiają się na pracy praktycznej. Takie ćwiczenia pozwolą Ci stworzyć swoje portfolio już na starcie kariery. Jeśli potrzebujesz jeszcze więcej argumentów, żeby podjąć wyzwanie bootcampowe, obejrzyj animację pokazującą na czym polegają takie kursy. Znajdziesz ją na stronie szkoły Reaktor PWN i na kanale youtube: https://www.youtube.com/watch?v=bq9fmwI2Sxc
 

Zrób pierwszy krok


Cóż, jeśli zdecydujesz się na naukę metodą boot camp, rozejrzyj się i wybierz odpowiedni kurs. Przeglądając oferty, sprawdź koniecznie, ile godzin trwa dany kurs. Minimum to 150 h kursu, ale optymalna liczba to aż 240 h nauki pod okiem wyspecjalizowanych trenerów.
Bożena Jamka-Czyż, manager projektu Reaktor w szkole PWN jest przekonana, że taki kurs to dobry wybór, nawet dla osób, które nigdy nie miały styczności z programowaniem. – Mamy przygotowane autorskie programy kursów i korzystając z wieloletniego doświadczenia w branży edukacji, wiemy, jak nauczać programowania. Współpracujemy również z pracodawcami i firmami rekrutacyjnymi. To ułatwi naszym absolwentom rozpoczęcie stażu lub pracy w branży IT – dodaje.


Front-end czy back-end?


To wszystko zależy od tego czy wolisz robić to co widać, czy poznawać tajniki, tego co jest „na zapleczu”. Jako Front-end Developer będziesz zajmować się wizualną częścią stron internetowych, gier, newsletterów, cięciem projektów graficznych do postaci HTML, optymalizacją aplikacji pod kątem SEO, wprowadzaniem responsywności do stron internetowych. Z kolei back-end to silnik aplikacji, czyli wszystko to, co działa po stronie serwera, ale bez czego aplikacja nie mogłaby wykonywać określonych operacji. Programiści back-end projektują mechanizmy, na podstawie których funkcjonuje cała aplikacja.  Na stronie www.reaktor.pwn.pl jest dokładnie wytłumaczone na czym polega konkretny kurs i czego się na nim nauczysz.


 Co po kursie?


Po każdym kursie typu boot camp otrzymujesz Certyfikat ukończenia, ale to nie wszystko. W niektórych szkołach, jak np. w Reaktor PWN nie zostawiają Cię samego, będziesz mieć wsparcie partnerów rekrutacyjnych projektów a jeśli będziesz jednym z dwóch najlepszych kursantów, to organizatorzy zapewnią Ci staż. Na co więc czekać?

 

Artykuł Partnera

Komentarze, opinie, wypowiedzi (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię
  • Dobra szkoła we Wrocławiu? [0]

    Jakby ktoś szukał we Wrocławiu kursów programowania w każdym stopniu zaawansowania, to podejrzyjcie na http://geekon.edu.pl/ Sprawdźcie

    Adam, 2017-02-16, 17:03:33

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama